Airfel Product / Airfel Klima - Kombi - Radyatör
Daikin KlimaEnerji sınıfında Mitsubishi önceliği

Etiketler:  , , , , , ,
Dünya enerji verimliliği için çalışırken 2012 yılı sonu itibariyle cari açığının yüzde 71’i enerji ithalatından kaynaklanan Türkiye’de de enerji verimliliği yol haritası çizildi.

Artık Antalya için A sınıfı olan bir klima İstanbul için A sınıfı olmayabilir

Etiketler:  , , , , , , , ,
Ülkelerin ekonomik ve ekolojik dengelerinin korunmasında en önemli faktör kuşkusuz ki enerji… Türkiye de enerji kaynaklarını verimli kullanmak konusunda daha başarılı projelere gereksinim duyuyor. Çünkü 2012 yılı sonu itibariyle ülkemizin cari açığının yüzde 71’i enerji ithalatından kaynaklanıyor. Enerji ihtiyacımızı karşılamak için 2012 yılında 60 milyar dolar harcadık ve bu rakamın 2023 yılında 106 milyar dolar seviyesine çıkması bekleniyor.

FERROLİ’DEN DOĞRU VE TASARRUFLU KOMBİ KULLANIM ÖNERİLERİ

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Soğuk kış aylarında doğru kombi kullanımı doğalgaz faturalarında tasarruf sağlayacak!

Isıtma ve soğutma sistemlerinin öncü markası Ferroli, soğuk kış aylarında kombi kullanımı konusunda tasarruf tedbirlerini anlatıyor. Enerji sistemlerini doğru biçimde kullanarak doğalgaz faturalarında tasarruf sağlamak mümkün.

Kombi sistemleri bağımsız ısınma konforu sağlar. Bu nedenle de kombi kullanıcısı istediği sürede isteği kadar ısınabilir. Merkezi ısınma sistemleri ise özellikle 3-4 daireden fazla olan konutlarda, yakıt ekonomisi açısından kombilerden daha avantajlıdır. Ancak kombideki bağımsız ısınma konforu merkezi sistemlerde yakalanamamaktadır. Ferroli, kombi sistemlerini doğru kullanmak için çok sorulan soruların yanıtlarını veriyor.

Bosch Termoteknik, Manisa’dan 34 Ülkeyi Isıtıyor

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Enerji verimli ısıtma, soğutma sistemleri ve sıcak su çözümlerinde Avrupa’nın lider tedarikçilerinden Bosch Termoteknik, Manisa’da bulunan fabrikasından Avrupa, Kafkaslar, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Latin Amerika ve Uzak Doğu’daki toplam 34 ülkeye ısıtma çözümleri sunuyor. Ar-Ge yatırımları ile öne çıkan ve üretiminin yüzde 70’ini ihraç eden Bosch Termoteknik Türkiye, 2013 yılını, 2012 yılında kırdığı 500 bin kombi üretim rekorunu egale ederek 600 bin kombi üretimi ile kapatacak.

Kış boyu tasarruflu ısınmak isteyenlere Bosch Slim İnverter Klima

Etiketler:  , , , , ,
A enerji sınıfı Bosch klimalardan bile yüzde 35 daha az
enerji tüketilmesini sağlayan eşsiz İnverter Teknolojisi’ne sahip
Bosch Slim İnverter klimalar, özellikle kışların daha ılıman geçtiği
iklim bölgelerinde yaşayanlar, evinin tek odasını kullananlar ve 1+1 dairelerde
oturanlar için çok ideal. Sadece 15 cm’lik kalınlığı ve kompakt boyutları ile
her mekâna kolayca sığan Bosch Slim İnverter klimalar, bulunduğu ortama
dekoratif bir hava da katıyor. Hem enerji tasarruflu hem çok kullanışlı hem de
şık Bosch Slim İnverter klimalar ile kışın ısınmak bir keyif haline geliyor.

CLIMAMED 2013 Kongresi Gerçekleşti

Etiketler:  , , , , , ,
Pazar hacmi 1.3 trilyon dolara ulaşacak “Sıfır Enerjili Binalar” ın formülleri için uluslararası platformdan uzmanlar İstanbul’a bir araya geldi. Net Sıfır Enerjili Binalar, Akdeniz Ülkeleri Uluslararası İklimlendirme Kongresi CLIMAMED 2013’te ele alındı.

Akdeniz Ülkeleri Tesisat Mühendisleri Dernekleri’nin (AICARR – İtalya, AICVF – Fransa, APIRAC – Portekiz, ATECYR – İspanya, TTMD – Türkiye) ortaklaşa düzenlediği ve TTMD’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen CLIMAMED, 3-4 Ekim 2013 tarihleri arasında İstanbul Harbiye Askeri Müze Kongre Merkezi’nde yapıldı.

FERROLİ’DEN DOĞALGAZ FATURALARINIZI AZALTACAK ÖNERİLER

Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Ferroli, sezon öncesi yılda 1 kez kombi bakımı, oda termostatları, doğru termostatik vana kullanımı ve yenilenebilir enerji kullanmaya imkan tanıyan ısı pompası sistemleri ile hem iş yerlerinde hem de konutlarda doğalgaz tasarrufunu öngörüyor. Kombi bakımı yapılması cihazın çalışma kalitesini artırırken, oda termostatı kullanmak iç ortamdaki ısının daha doğru planlanmasına imkan tanıyor. Sistemi bu şekilde kullanmak yüzde 15’lere varan ilave tasarruf sağlıyor. Kombi olarak da yoğuşma teknolojili cihaz tercih edildiğinde; bu önlemlerle birlikte sağlanan enerji tasarrufu, doğalgaz faturalarında %35’e varan indirimleri beraberinde getiriyor.

Ferroli, yenilenebilir teknoloji ile her evi doğa dostu olmaya davet ediyor

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Ferroli, çevreye zarar vermeyen yenilenebilir teknoloji ürünleriyle her evi doğa dostu olmaya davet ediyor. Isı Pompası Sistemleri, enerji verimliliği, işletme maliyetlerinin düşmesi gibi pek çok avantajı sağlıyor.Yenilenebilir enerji kaynağından elde edilecek ısıyı kullanarak yaşam alanlarındaki konfor ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Ferroli Isı Pompası Sistemleri’nin pek çok avantajı bulunuyor. Bu avantajların arasında yenilenebilir kaynak kullanımı, enerji verimliliği, işletme maliyetlerinin düşmesi, sıcak kullanım suyu üretimi, soğutma fonksiyonu, kontrol ve entegrasyon yer alıyor.

DAIKIN’DEN YAZ-KIŞ TÜKETİCİ DOSTU ZHARA KLİMA!

Etiketler:  , , , , , , , ,
Hem akıllı hem de ekonomik klima
Zhara, dört mevsim konfor sağlıyor

Üstün enerji tasarrufu sağlayan yeni modelleri ile kullanıcısının beğenisini toplayan Daikin, performansı ile göz dolduran Zhara serisi klimaları ürün gamına kattı. Tüm Daikin inverter klimalar gibi en yüksek performansı en az enerji ile sağlayan Zhara, hem ısıtma hem de soğutma amaçlı kullanımı ile dört mevsim konfor yaşatıyor.

KLİMALAR GERÇEKTE NE KADAR ENERJİ HARCIYOR?

Etiketler:  , , , ,
KLİMADA DÜNYANIN 1 NUMARASINDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Dünyanın klima uzmanı olarak klimaların enerji kullanımıyla ilgili bilinmeyenleri açıklamak bize düşer. Çünkü yanlış bilinenler hem doğaya zarar veriyor, hem cep yakıyor.

Karbon Saydamlık Lideri Arçelik A.Ş. Dünya Çevre Günü’ne Dikkat Çekiyor

Etiketler:  , , , , , , ,
‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonuna paralel olarak ‘Sürdürülebilir Gelişim’ yaklaşımı ile hareket eden, çevreyi ve doğal kaynakları koruyarak sürdürülebilir kılmayı tüm faaliyetlerinde gözeten Karbon Saydamlık Lideri Arçelik A.Ş. doğanın ve ekolojik sistemin korunması konusunda çalışmalarına devam ediyor.
Tüm iş süreçlerinde ‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonuyla hareket eden Arçelik A.Ş., doğanın ve ekolojik sistemin korunması konusunda yürütmekte olduğu projelerle 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne dikkat çekiyor.

Profilo ile Türkiye Enerjisini Topluyor.

Etiketler:  , ,
Tüm Türkiye’den yaratıcı tasarruf fikirleri Profilo’nun Facebook sayfasında yarışıyorProfilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin Facebook üzerinden düzenlediği “Türkiye Enerjisini Topluyor” yarışması tüm hızıyla devam ediyor.

Sosyal medyayı takip eden tüketiciler arasında büyük ilgi gören yarışma başladığı günden bu yana 2 bin’i aşkın beğeni topladı.

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin 2010’dan bu yana devam eden ve evlerde daha fazla enerji tasarrufunu hedefleyen Türkiye Enerjisini Topluyor projesi tüm Türkiye’de devam ederken, Facebook üzerinden düzenlenen eğlenceli yarışma da sosyal medyada büyük ilgi görüyor. Katılımcıların kendilerine özgü, yaratıcı enerji tasarrufu yöntemlerini anlatıkları yarışmada en beğenilen dört paylaşım Profilo’nun enerji tasarruflu ürünleri ile ödüllendirilecek. Yarışmada birinci olan aynı zamanda Derya Baykal’ın program konuğu olacak.

Katılımcıların kendilerine özgü, yaratıcı enerji tasarrufu yöntemlerini fotoğraf ve video ile Profilo Facebook sayfasında paylaştıkları yarışmaya son katılım tarihi 7 Haziran Cuma

Siz de katılın kazanın!

Dünyanın 1 numarasından cebinizi serinletecek uyarı!

Etiketler:  , , , , ,
Mevcut enerji sınıfları gerçeği yansıtıyor mu?
Klima alırken dikkat edin, mutlaka sezonsal verimliliğini sorun. Tasarruflu diye aldığınız klima, sonradan cebinizi yakmasın.

Vestel Klimaları Yüzde 50´Ye Varan Enerji Tasarrufu Sağlıyor

Etiketler:  , , , , ,
Vestel´in yenilenen klimaları A enerji sınıfı klimalara oranla yüzde 50´ye varan enerji tasarrufu sağlayarak kullanıcılarına maksimum performansı en ekonomik şekilde sunuyor. V-Fashion, V-Plasma Plus ve V-Inverter olmak üzere üç farklı klima serisiyle klima ürün gamını genişleten Vestel, son teknoloji, yüksek tasarruf oranı ve şık tasarımı bir araya getiriyor.

Vaillant Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi yetkisi aldı

Etiketler:  , , ,
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü, Vaillant şirketine Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği ile zorunlu hale gelen Yeni yapılacak binalarda enerji kimlik belgesi düzenlemesi için yetki verdi.
Vaillant´tan yapılan açıklamaya göre, Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi (EVD) EVD Şirketi tanımı, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü (YEGM) veya yetkilendirilmiş kurumlar ile yaptıkları yetkilendirme anlaşması çerçevesinde, enerji verimliliği hizmetlerini yürütmek üzere yetki belgesi alan şirketleri ifade ediyor.

Isıtmada ilk 3´ü hedefleyen Daikin Frankfurt´ta gövde gösterisi yaptı

Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Dünyanın en büyük ısıtma soğutma ve enerji fuarı olan ISH Frankfurt, bu yıl Daikin, Rotex ve Airfel markalarının ısıtma sektöründeki iddiasına tanık oldu. Avrupa ısıtma pazarının ilk 3 oyuncusundan biri olmayı hedefleyen Daikin, 3 markasıyla birlikte katıldığı fuarda büyük ilgi gördü.

Odanızın her yeri istediğiniz serinlikte!

Etiketler:  , , , , ,
Sıcak havalarda evinizin her köşesi istediğiniz serinliğe bir türlü ulaşmıyor mu?

SAMSUNG´UN YENİ KLİMA SERİSİYLE TÜKETİCİLER, HEM FERAHLIYOR HEM DE TASARRUFLU SERİNLİĞİN KEYFİNİ ÇIKARIYORLAR

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Ağustos Sıcaklarında Samsung’un Yeni Klima Serisiyle Serinleyen Tüketiciler, Hem Ferahlıyor, Hem de Tasarruflu Serinliğin Keyfini Çıkarıyorlar.

Yenilikçi beyaz eşya alanında bir dünya lideri olan Samsung Electronics Co., Ltd.’in yeni seri Samsung Klimaları özellikle yoğun sıcakların yaşandığı Ağustos ayında evleri serinletmeye devam ediyor.

DAIKIN TÜRKİYE İLK 6 AYDA YÜZDE 65 BÜYÜDÜ!

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Isıtma-soğutma sektörünün öncü firması Daikin Türkiye, yılın ilk 6 ayında cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 65 oranında artırarak, 285 milyon TL’ye yükseltti. Sektör ortalamasının çok üzerinde büyüyerek yıllık ciro hedefinin yüzde 55’ine ilk 6 ayda ulaşan Daikin Türkiye, böylece sektör liderliğini de perçinledi. Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, 500 milyon Euro’luk 2015 hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, yurt içi ve yurt dışında yeni yatırımlarla büyüyeceklerini açıkladı.

Doğru klima nasıl seçilir?

Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Yaz aylarında sıcak ve nemle birlikte evimizdeki havanın kalitesi de düşer. İşte bu duruma karşı alınacak önlemler ve doğru klima seçimi…

TÜRKİYE SADECE AKILLI KLİMA KULLANARAK YILDA 500 MİLYON TL TASARRUF EDECEK

Etiketler:  , , , , , , ,

Küresel iklim değişikliklerinin etkisiyle son yıllarda kavurucu sıcakların yaşanması klimaya olan talebi her geçen gün daha da artırıyor. İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD), son 10 yılda 7 milyon adet split klimanın satıldığı Türkiye’de çevre dostu akıllı klimaların yaygınlaşması için bilgilendirme çalışmaları yapıyor. Türkiye’de interver klimalar ile yılda 500 milyon TL tasarruf yapabileceğini vurgulayan İSKİD üyeleri, Avrupa Birliği’ne uyum sürecine göre 2016 yılına kadar pazardaki tüm klimaların inverter olması gerektiğine de dikkat çekiyor.

Daikin Emura : Japon klima devi Daikin’den mükemmel tasarıma yeni bir imza

Etiketler:  , , , , , , , ,
Sadece ev elektroniği değil, mobilyaların bir parçası

İklimlendirme sektörünün liderleri arasında yer alan Daikin, Emura Inverter Klima modeliyle yıl boyu sürecek konforu, şıklıkla bir arada sunuyor. Şık ve sade tasarımıyla 2010 iF Ürün Tasarımı ödülünün de sahibi olan Daikin Emura’nın mühendislik harikası “Akıllı göz” teknolojisi de dikkat çekiyor.

Enerji Verimliliği Fuarı 12 Ocak’ta

Etiketler:  , , , , , ,
ENERJİ sektöründe faaliyet gösteren dünyanın en büyük markaları, Sektörel Fuarcılık tarafından 12-13 Ocak 2012 tarihlerinde düzenlenecek UEVF 2012 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda yerini aldı.

Bosch, 500 bininci kombiyi Manisa’da üretti!

Etiketler:  , , , ,
Bosch Termoteknik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Manisa Fabrikası, 500.000 adetlik üretimle önemli bir kilometre taşını daha geride bırakarak, sektörde çıtayı biraz daha yükseğe taşıdı.

Merkezî ısıtma faturayı yüzde 40 düşürecek

Yorum Yaz
Etiketler:  , , ,
Yeni binalarda merkezî ısıtma sistemi kurulması mecburiyetinin, ısınma giderlerini yüzde 40 düşüreceği hesaplanıyor. Merkezî ısıtma sistemli bina yönetimlerinin ısı harcamasını, ´daire başına kullanılan kadar ödemeyi´ sağlayacak şekilde pay ölçer sistemi kurması gerekiyor. Bunun için bina yönetimlerine tanınan son süre 2 Mayıs 2012 olarak belirlendi.

GÜNEŞ, RÜZGAR VE ÇÖPTEN ELEKTRİK ÜRETİLEBİLİR

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Güneşin yılın her günü parladığı bir ada ülkesi olan Kıbrıs’ın kuzeyinde de artık alternatif enerji kaynaklarıyla elektrik üretilebilecek. Yenilenebilir enerji için yasal düzenlemelerde önemli bir adım atıldı; “Yenilenebilir Enerji Yasası” Cumhuriyet Meclisi’nden oybirliğiyle geçti. Güneş ve rüzgar gibi çevre dostu kaynakların kullanılmasıyla üretilecek elektrik için devlet teşvikler de uygulayacak.

Airfel Yeni Digifel Premix Yoğuşmalı Kombi Yakıt Tasarrufu Sağlıyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Airfel’in Yeni Digifel Premix Yoğuşmalı Kombileri 
Tüketiciye Yakıt Tasarrufu Sağlıyor...

İklimlendirme sektörünün yenilikçi markası Airfel, son teknolojiyle ürettiği yoğuşmalı kombi modeli Digifel Premix Yoğuşmalı Kombi ile tasarruf ve kullanım özellikleri bakımından dikkat çekiyor.

Ferroli Ege Bölgesi´nde yüzde 50 büyüme hedefliyor

Etiketler:  , , , ,
Ferroli, enerji tasarruflu (yoğuşmalı) ürün tercihi Türkiye ortalamasının üç katına yaklaşan Ege Bölgesi´nde ısıtma ve soğutmada pazar payını, 2013 yılına kadar yüzde 50 arttırmayı planlıyor.

Bu Yaz Airfel Inverter Klimalar ile Buz Kesileceksiniz

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
İklimlendirme sektörünün öncü markası Airfel, enerji tasarrufu ve yüksek performansı bir araya getiren Inverter Serisi klimalarıyla dört mevsim ısıtma ve soğutma ihtiyacını karşılıyor.

İklimimizi değiştiren icat

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Yazın sıcak günlerinde, kapalı yaşam alanlarında klima bulundurmak lüksten çok zorunluluk haline geldi. Peki vazgeçemediğimiz bu cihazlar hakkında ne biliyoruz? İşte olumlu ve olumsuz yanlarıyla ´serin dünyanın´ portresi...

Airfel’den yüzde 30 daha az enerji harcayan klimalar

Etiketler:  , , , ,
İSTANBUL İklimlendirme sektörünün önde gelen markalarından Airfel, Inverter Serisi klimalarıyla mekânları dört mevsim ısıtıp soğutuyor

Alarko Carrier Xpower Gold ile Saatte 6 Kuruşa Serinleyin

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Alarko Carrier, A sınıfı enerji etiketine sahip Carrier XPower Gold serisi klimalar ile standart klimalara oranla yüzde 50 enerji tasarrufu sağlıyor.

Buderus ve Daikin Teskon Sodex Fuar’ında Yeni Ürünlerini Tanıttılar

Etiketler:  , , , , ,
Bosch Termoteknik´in üstlendiği dünyanın lider iklimlendirme sistemleri üreticisi Daikin ve Buderus ürün çeşitleriyle Teskon Sodex Fuar´ında dikkat çekti.

Vaıllant´ın Pazarlama Ordusu Tüketici

Etiketler:  , , ,
Mehmet Bayer - Vaillant Türkiye Genel Müdürü Levent Taşkın, tüketicinin tercih ettiği bir marka durumuna gelmenin kolay bir şey olmadığını söyledi.

Kombi satıcılarına ŞOK! Türkiye´de kombiler tarih oluyor, merkezi ısıtma başlıyor!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,

Paylaş |
Yeni binalarda kombiler tarih oluyor, merkezi ısıtma başlıyor
Türkiye´de 5 Aralık´tan itibaren inşa edilecek binalarda merkezi ısıtma sistemi zorunlu hale gelecek. Bu uygulama ile yıllık 2 milyar dolar tasarruf sağlanacağı tahmin ediliyor.

Alarko Carrier, 2011’de Yeni İş Birliklerine İmza Atacak

Etiketler:  , , , ,
Yılda 2 milyon doları Ar-Ge ve ürün geliştirme yatırımına ayıran Alarko Carrier, son 2 yılda da 30 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. 2011 yılında yeni iş birlikleri ile faaliyetlerini sürdürecek olan firma, yıl içinde yeni ürünleri de piyasaya sunmayı planlıyor.

KLİMA KULLANANLAR DİKKAT

Etiketler:  , , ,
CHP Buca Belediye Meclis Üyesi olan Makine Mühendisi Güngör Kaya, hayatımızın her evresine giren klima ve klimaların kullanımı konusunda önemli uyarılarda bulunarak vatandaşları uyardı.

Airfel %30 tasarruflu ısıtıcı üretti kampanyası!

Etiketler:  , ,
Airfel’in ürettiği ESH Infrared Isıtma Sistemleri, emsallerine oranla yüzde 30 enerji tasarrufuna imkân tanıyor

Sanko Enerji, tamamen yenilenebilir kaynakları kullanan ve temiz enerji üreten...

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Sanko Enerji nin en önemli ayrışma noktalarından biri “100% TEMİZ” enerjimizle size süreklilik garantisi ve güven sunmaktır.

Bu kış soğuk hava evinize

Etiketler:  , , ,
Kış kapıda... Kışın soğuğunu iliklerinizde hissetmeden yaşamak istiyorsanız seçeneğiniz çok

Orta Asya´nın En Büyük Güneş Enerjisi Santrali Özbekistan´da Faaliyet Gösteriyor

Etiketler:  , , , , ,
Sovyet Birliği döneminde 1981 yılında temeli atılan bölgenin en büyük güneş enerjisi santrali, Özbekistan´da faaliyet gösteriyor. Yaklaşık 13 katlı bir bina yüksekliğindeki tesis 1987´de faaliyete geçmiş. Fiziki yapısıyla ilginç bir görüntü oluşturan tesise asansör ve merdivenle çıkılabiliyor. Tesiste 2 bin derecede metaller eritilebiliyor.

Tesis güneş enerjisiyle çalışan dünyanın en güçlü metal eritme ocaklarından biri. Sadece güneş enerjisinden faydalanıldığı tesisteki ocaklarda eritilme derecesi yüksek ender metaller, sorunsuz bir şekilde sıvı haline getiriliyor.

Termoteknik´ten İki Verimli Kombi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Termostel Ve Termoslim Kombileri, Küçük Hacimleri Sayesinde Her Mekana Uyum Sağlıyor.

İngiliz ISG şirketinin iştiraki olarak Türkiye´de faaliyetini sürdüren Termo Teknik´in yüksek kalitede kombileri ısıtma konforunu en üst düzeye taşıyor.

Airfel´den Yeni Distribütörlük Anlaşması

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , ,
Üstün Alman Teknolojili Kaco Inverter´ler Airfel ile Türkiye´de Sanko Holding şirketlerinden Airfel, yeni bir distribütörlük anlaşmasına imza attı
Üstün Alman Teknolojili Kaco Inverter´ler Airfel ile Türkiye´de Sanko Holding şirketlerinden Airfel, yeni bir distribütörlük anlaşmasına imza attı. Almanya´da iklimlendirme pazarının yenilikçi firmalarından biri olan Kaco New Energy´nin fotovoltaik sistemlerinin Türkiye´deki satışı Airfel tarafından gerçekleştirilecek.

Sıcaklar elektrik tüketimini artırdı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Yaz aylarında sıcaklardan bunalanların klima kullanımına yönelmesi dolayısıyla Çatalağzı Termik Santrali (ÇATES), yılın en fazla elektrik üretimini Temmuz ayını da aşarak 188 milyon 796 bin kilovat saat (KWH) ile Ağustosta yaptı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Türkiye´nin enerji ihtiyacına üretimiyle katkı sağlayan 2x150 megavatlık kurulu güce sahip ÇATES´te, yaz aylarında özellikle klima kullanımının yaygınlaşması nedeniyle artan enerji ihtiyacı nedeniyle en üst seviyede üretim yapılıyor.

Isınma Alanı 2 Bin Metrekareyi Geçen Binalarda Merkezi Sistem Zorunlu

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
SAMGAZ Müşteri Hizmetleri Müdürü Esra Göktepe, doğalgaz abonelerinin sıkça sorduğu doğal gaza geçiş ile ilgili evraklar ve ödeme bilgileri ile ilgili merak edilenleri açıkladı.

Airfel’den yeni distribütörlük anlaşması

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Üstün Alman teknolojili Kaco Inverter’ler Airfel ile Türkiye’de
Sanko Holding şirketlerinden Airfel, yeni bir disribütörlük anlaşmasına imza attı. Almanya’da iklimlendirme pazarının yenilikçi firmalarından biri olan Kaco New Energy’nin fotovoltaik sistemlerinin Türkiye’deki satışı Airfel tarafından gerçekleştirilecek.

Müteahhitler ´enerji parasını ben ödemiyorum´ diye ucuz cihaz takıyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Tasarrufu teşvik için iki yıl önce başlatılan Enerji Verimliliği Projesi konusunda uygulamada aksaklıklar yaşanıyor. Radyatör üreticisi Termoteknik´in genel müdürü Cem N. Yılmaz, ürettikleri yüzde 25 enerji tasarruflu radyatörleri müteahhitlere teklif ettiklerini, ancak ´Kullanılan enerjinin parasını ben vermiyorum´ diyerek, evlere ucuz cihazları taktıklarını belirtiyor.

GÜNEŞ ELEKTRİĞİ YOL HARİTASI HAZIRLANIYOR

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Güneş elektriği yol haritası hazırlanıyor Ulusal Fotovoltaik (FV) Teknoloji Platformu´nun 3. Genel Toplantısı, 13 Nisan 2009 günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı´nda 56 platform üyesinin yanısıra 82 kuruluştan 115 gözlemcinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Serinlemek için 10 gün bekleyin

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , ,
Kavurucu sıcaklar klima satışını patlattı. Talepleri karşılamakta zorluk çeken firmalar, montaj için günler sonrasına tarih veriyor.

Bazı kentlerde 45 dereceyi bulan hava sıcaklıklarıyla son yılların en bunaltıcı ve nemli günlerini yaşayan Türkiye’de klima satışları patladı. Stoktaki ürünler neredeyse tamamen tükenirken yoğunluktan bir günde yapılacak montaj için alıcılara en az bir hafta süre verilmeye başlandı.

Satışlar patladı, son 10 günde bir aylık klima satışı yapıldı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Bunaltıcı sıcaklar klima ve vantilatöre rekor satış olarak yansımaya devam ediyor. Ağustos ayının ilk 10 gününde temmuz ayındaki kadar klima satıldı

VAROL NALBANT İSTANBUL

Enerji tüketiminde rekor kırdıran sıcaklar, klima satışlarına da rekor kırdırmaya devam ediyor. Temmuz ayı sonundan bu yana satışlar zirve yaparken, klima ve vantilatörler yok satmaya başladı. Özellikle ağustos ayında klimaya olan talep zirve yaparken, İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD), ağustos ayının ilk 10 gününde temmuz ayındaki kadar klima satıldığını açıkladı. Mevcut durumun sürmesi halinde ağustos sonunda 2009 yılı ilk 8 ay rakamının geçilmesinin beklendiği belirtildi.

Klima, elektrik kullanımını artırdı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , ,
KAYSERİ - Kayseri, son yılların en sıcak aylarını yaşıyor. Hava sıcaklığının 35 derece olduğu kentte, klimalara olan talep yoğunlaşınca elektrik kullanımı da arttı. Geçen yıla göre Kayseri´de elektrik kullanımı yüzde 13 ila 15 civarında artış gösterdi.

15 Eylül´den önce bayilerde klima yok

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , ,

Sıcaklardan kurtulmak için klima bayilerinin kapısını aşındıran Türk halkı stokları tüketti. Yeni klimalar en erken eylül ortasında satışa sunulacak

Vatandaş İlknur ve Volkan Gürcan çifti sıcaktan bunalınca evlerine klima taktırmak istedi istemesine ama başvurdukları her bayiden stoklarımızda klima kalmadı yanıtını aldı.

KLİMALARIN GÜCÜ GÜNEŞ ENERJİSİNDEN

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
BURSA (İHA) - Aşırı çöl sıcaklarının yaşandığı son günlerde Uludağ Üniversitesi (UÜ) öğretim üyelerinin geliştirdiği sistem, evlerin güneş enerjisiyle soğutulmasını sağlıyor. Türkiye´nin ilk konutsal kullanım amaçlı güneş enerjisi kaynaklı soğutma-ısıtma uygulaması, ´güneş ülkesi´ olarak nitelendirilen Türkiye´de ekonomiye büyük katkı sağlayacak.

KLİMALARIN GÜCÜ GÜNEŞ ENERJİSİNDEN

Yorum Yaz
Etiketler:  , , ,
Aşırı çöl sıcaklarının yaşandığı son günlerde Uludağ Üniversitesi (UÜ) öğretim üyelerinin geliştirdiği sistem, evlerin güneş enerjisiyle soğutulmasını sağlıyor. Türkiye´nin ilk konutsal kullanım amaçlı güneş enerjisi kaynaklı soğutma-ısıtma uygulaması, ´güneş ülkesi´ olarak nitelendirilen Türkiye´de ekonomiye büyük katkı sağlayacak.

Bakan Yıldız: Sıcak Hava Nedeniyle Artan Klima Kullanımı Elektrik Tüketimini Zirveye Taşıdı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Elektrik Tüketiminin Günlük 700 Milyon Kilovat Saat ve 34 Bin Megavatlık Kurulu Güç Kapasitesiyle Cumhuriyet Tarihinin En Yüksek Seviyesine Çıktığını Kaydetti. Yıldız, Artan Sıcaklar Nedeniyle Klima Kullanımı ve Sanayideki Tüketimin Elektrik Tüketimini Zirveye Taşıdığını Söyledi.

Airfel Inverter Klimalar Şık Tasarımları ile Beğeni Topluyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün öncü firmalarından Airfel, estetik ve şık kompakt tasarımlı ön panel ve LCD ekrana sahip Inverter klimaları ile sektörde fark yaratmaya devam ediyor. Geliştirilmiş filtreleri ile ortamda bakteri oluşumunu engelleyen yüksek kapasiteli yeni Inverter modeli klimalar, yaz-kış evinizde bahar havası estiriyor. Kullanıcılara teknolojinin tüm avantajlarını bir arada sunan Inverter klimalar, yaz aylarında sıcak havalardan bunalanların kurtarıcısı, kış aylarında ise soğuk havalara karşı en iyi koruyucu oluyor.

Arçelik Multi Inverter Serisi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Arçelik AŞ Multi Inverter klima serisi hafif ticari alanlar ve konutlar için yüksek konforlu, kompakt ve ekonomik çözümler sunuyor. Multi F ve Multi FDX klima sistemleri, bir dış üniteye birden fazla iç ünite bağlama imkanı sunuyor. Böylece farklı mekanların ısıtma-soğutma ihtiyaçlarını, bir dış ünite kullanarak karşılamak mümkün. Her bir iç mekanda kullanılacak olan iç ünite kapasitesi ve tipi, ihtiyaca göre esnek olarak belirlenebiliyor.

Toshiba´nın Estia, havadaki enerji ile ısıtacak

Etiketler:  , , , ,
Alarko Carrier´in distribütörü olduğu Toshiba´nın Estia ısıtma - soğutma cihazı Türkiye´de satışa sunuldu. Ana enerji kaynağı olarak havadaki ısıyı kullanan cihaz, doğalgaza göre enerji maliyetini İstanbul´da yüzde 30, diğer illerde yüzde 50 düşürecek. Kendisini 2-3 yılda kendini amorte eden ürünün iç piyasada satış fiyatı 8 bin Euro´dan başlayacak.

Airfel, Fotovoltaik sistemler konusunda önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Airfel’in de üyesi olduğu “ULUSAL FOTOVOLTAİK TEKNOLOJİ PLATFORMU (UFTP)” Fotovoltaik Güç Sistemleri Grubu 4. Toplantısı 17.02.2010 tarihinde Airfel Akademi Eğitim Salonunda yapılmıştır.

Toplam kullanım alanı bin metrekareyi geçen binalarda kombi kullanımı yasaklandı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Toplam kullanım alanı bin metrekareyi geçen binalarda kombi kullanımı yasaklandı. Bu binalarda ısınma, merkezi sistem ile yapılacak. Yönetmelik sadece yeni binaları kapsıyor, eski binalar uygulamadan etkilenmeyecek.

Bayındırlık Bakanlığı tarafından geçen yıl yayımlanan, Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği dün itibarıyla yürürlüğe girdi.

Kombi yasağı ve sıradaki 13 milyon ev

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Yürürlüğe giren Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği ile bin metrekarenin üzerindeki yapılarda kombi kullanımı yasaklandı.Binalarda Enerji Performansı (BEP) Yönetmeliği 5 Aralık 2009’da yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre bu tarihten sonra yapılan ve inşaat alanı bin metrekarenin üzerinde olan binalarda artık kombi yerine merkezi ısıtma sistemi kullanılacak. Yönetmeliğin hayata geçmesi “Türkiye’de kombi pazarı bitti mi” sorusu gündeme getirdi.

Bin metrekareyi geçen binalarda kombi kullanımı yasaklandı.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Yeni yönetmeliğe göre, toplam kullanım alanı bin metrekareyi geçen binalarda kombi kullanımı yasaklandı. Zaman gazetesinin haberine göre, bu binalarda ısınma, merkezi sistem ile yapılacak. Yönetmelik sadece yeni binaları kapsıyor, eski binalar uygulamadan etkilenmeyecek. Merkezi ısıtmada katı yakıt verimi en az yüzde 75, sıvı ve gaz yakıtlarda ise Sanayi Bakanlığı´nın yayımladığı yönetmelikte yer alan iki yıldız verim sınıfından daha düşük olamayacak.

AIRFEL GAZİANTEP İNŞAAT VE YAPI MALZEMELERİ FUARI’NA DAMGASINI VURDU.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Isıtma-soğutma ve havalandırma sektörünün öncülerinden Airfel,
10-13 Aralık tarihlerinde Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen
Gaziantep İnşaat ve Yapı Malzemeleri Fuarı’nda ziyaretçiler tarafından ilgiyle takip edildi. Airfel, modern standı ve gelişmiş teknolojilerle üretilen geniş ürün gamı ile fuarın adından en çok söz edilen markaları arasında yerini aldı.

Kış gelmeden müşterileri için ısınma önlemlerini alan mekan sahipleri Airfel´i tercih ediyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Enerji tasarruflu Airfel Infrared Isıtıcılar, kafe ve restoran gibi mekanlarda, Dumansız Hava Sahası çalışmalarıyla birlikte açık alanlara olan ihtiyacın artması ve kış mevsiminin zorluklarının müşterileri etkilememesi için, açık mekanların ısınma problemlerine en ideal çözüm haline geliyor.

BIG CHEF RESTAURANT´IN TERCİHİ AIRFEL ENERJİ TASARRUFLU INFRARED ISITICILAR OLDU

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Airfel Infrared ısıtıcılar, Sanko Park AVM’nin önemli buluşma merkezlerinden Big Chef Restaurant’ın da tercihi oldu.Açıldığı günden bu yana yalnızca Gaziantep’in değil bölgenin de önemli ticaret merkezlerinden biri haline gelen Sanko Park’ın popüler buluşma mekanlarından olan Big Chef Restaurant, Airfel Enerji Tasarruflu Isıtıcılar ile hem müşterilerine konforlu alanlar sunuyor hem de % 30 oranında enerji tasarrufu sağlıyor.

Mekan sahipleri Airfel’i tercih ediyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Enerji tasarruflu Airfel Infrared Isıtıcılar, kafe ve restoran gibi mekanlarda, Dumansız Hava Sahası çalışmalarıyla birlikte açık alanlara olan ihtiyacın artması ve kış mevsiminin zorluklarının müşterileri etkilememesi için, açık mekanların ısınma problemlerine en ideal çözüm haline geliyor. Tüm mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen, ekonomik, teknolojik ve estetik Yeni Airfel Infrared Isıtıcılar Bağdat Caddesi Suadiye Mado, Bağdat Caddesi Cafe Sante , Viaport AVM Sothe Restaurant’ın da tercihi oldu.

Airfel´den artan ısınma faturalarına ideal bir çözüm Airfel ESH

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Airfel Genel Müdürü Mehmet Oral, yeni Airfel Infrared ısıtıcıların pazara sunulması ile ilgili yaptığı değerlendirmede, piyasada bulunan ürünlerin performans ve kullanılan teknoloji olarak çok üzerinde yeni bir ürünü hazırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Tasarruflu Airfel Infrared Isıtıcılar / Airfel ESH Satışta

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Isıtma soğutma havalandırma sektörünün öncülerinden Airfel, tamamen kendi laboratuvarlarında geliştirdiği ve tüm güvenlik testlerinden geçirerek üretim bandına aldığı yeni infrared ısıtıcıları, tüketicilerin beğenilerine sundu. Türkiye’de ilk ve tek performans testinden geçen infrared olma özelliği taşıyan yeni Airfel Infrared Isıtıcılar, diğer Infrared ısıtıcılara oranla % 30 enerji tasarrufu sağlıyor.

Güneş Enerji Sistemleri Üretim Hattı´yla Japonları şaşırttı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Isıtma soğutma sektörünün önde gelen firmalarından Baymak, dünyanın dört bir yanından gelen araştırmacıları ağırlamaya devam ediyor. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Japonya´dan Türkiye´ye gelen bilimadamlarını konuk eden firma, Güneş Enerji Sistemleri Üretim Hattı´yla şaşırttı.

Merkezi Sistem Mi Yoksa Kombi Sistemi Mi Daha Verimli Tartışmalarına Son Noktayı Koyan Ürün

Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Kombi ve kazan özellikleri “De Dietrich MC Serisi’’nde birleşti.

Dünyanın iki dev markası olan De Dietrich ve E.C.A. Türkiye’de son dönemde çokça tartışılan, “merkezi ısıtma sistemi mi, yoksa kombi sistemi mi daha verimli” tartışmalarına son noktayı koyuyor. De Dietrich duvar tipi yoğuşmalı kombi; MC serisinin ileri teknolojisi, hem yoğuşma teknolojisi, hem kompakt boyutları hem de birden çok kombinin birbirine kaskat bağlantı ile bağlanması sonucu yüksek kapasite ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. Geleceğin ısıtma sistemi olarak gösterilen, yüksek verimliliğe sahip bu cihazlara, güneş enerji sistemleri entegre edilerek enerji tasarrufu elde edilebiliyor.

Vecta buluşu Philips`i bile ayağına getirdi!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
Enerjide %80 tasarruf iddiasıyla ortaya çıkmaları tam anlamı ile bir fırtına yaratt. Piyasanın lideri UFO sert bir tepki gösterdi. Ancak Vecta buluşunun dünya devlerinin bile ilgisini çektiği belirtiliyor.UFO, bu habere çok kızacak!

Vaillant Group ve Demirdöküm küresel fuarda...

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Vaillant ve Demirdöküm, 2007`deki birleşmelerinden sonra ilk kez bir uluslararası fuara katıldı. Bina, Enerji teknolojisi ve banyo ekipmanları fuarında vaillant ve demirdöküm yeni ürünlerini tanıttı. Vaillant ve Honda, müstakil evlerde kullanılmak amacıyla doğalgazla çalışan enerji-ısı bağlantısı tesisatı gerçekleştireceklerini açıkladı.

Sayaçlar tüketim miktarını SMS ile yollayacak

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Uzaktan Sayaç Okuma Sistemi anlık veri aktarımını sağlarken insan faktörünü ortadan kaldırıyor. Proje sayesinde anlık tüketim izleme ve üretim tahmini yapılabiliyor. Projenin en büyük ulusal kazanç noktası ise üreticilerin elde ettikleri fazla enerjiyi daha düşük bir fiyattan başka tüketicilere sunmasına imkan veren “Enerji Borsası”nın hayata geçmesine destek olması ve düşük maliyetle enerji elde edilmesine olanak sağlaması.

ALMANYA´DAKİ TÜRKLERE, TÜRKÇE ONLİNE ENERJİ TASARRUF KILAVUZU

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Almanya´daki en büyük göçmen grubu olan Türkler için anadilleri Türkçe ile yeni bir hizmet başlatıldı. Federal Çevre Bakanlığı tarafından desteklenen ve kamu yararına çalışan Co2 firması, başlattığı iklim koruma kampanyası çerçevesinde Türkler için Türkçe HeizCheck enerji tasarruf klavuzunu hizmete soktu.

VAİLLANT, DEMİRDÖKÜM´LE GÜÇLENDİ ŞİMDİ İNGİLTERE´Yİ ´GIDIKLAYACAK´

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Demirdöküm’ü alarak Türkiye’de güçlenen Almanya merkezli Vaillant Group Türkiye CEO’su Christoph Grosser, Vaillant Group Türkiye’nin 450 milyon Euro’luk cirosu 2015’te 1 Euro’ya ulaşacak. Türkiye; Almanya ve İngiltere’yi geçecek. İngiltere’yi gıdıklayacağız dedi.

SDÜ, daha az elektrik tüketimiyle daha çok enerji sağlayan kombi için çalışıyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Teknik Eğitim Fakültesi´nde daha az elektrik tüketimiyle daha çok enerji sağlayan ısıtıcının, aynı sistemle kombiye uyarlanması için çalışma başlatıldı.

SDÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Küçükkömürler, daha önce gerçekleştirdikleri daha az elektrik tüketimiyle yüksek ısı sağlayan sistemi kombi üzerinde uygulamaya başladıklarını söyledi.

Konutta merkezi ısınma bireysel ödeme dönemi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Aralık ayında başlayacak uygulama ile toplam bin metrekare üzerindeki binalarda merkezi ısınma zorunlu hale geliyor. Sistem, yüzde 30´a yakın tasarruf sağlıyor.

Bayındırlık ve İskân Bakanlığı´nın hazırladığı ´Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği´ ile aralık ayından itibaren ile toplam bin metrekare üzerindeki binalarda merkezi ısınma zorunlu hale geliyor.

Merkezi ısıtmada herkes yaktığı kadar ödeyecek

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Enerji Verimliliği Yasası ile 1000 metrekare ve üzerindeki binalarda kombi yerine merkezî ısıtma sistemi zorunlu hale geldi.

Buna göre, apartman sakinleri, yüzde 30 enerji tasarrufu sağlayan akıllı cihazları radyatörlerine takacak. Böylece, son aylarda doğalgaz ücretlerinden şikâyet edenler, ısındığı kadar fatura ödeyecek. Türkiye´de merkezî sistemle ısınan ve doğalgaz kullanan hane sayısının yaklaşık 1 milyon olduğunu belirten Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, apartmanda ortak kazan yanacağını, ancak herkesin kullandığı ısı kadar para ödeyeceğini belirtti. Isı gider paylaşımında daireler, metrekareye göre değil, harcadığı yakıt miktarına göre değerlendirilecek.

Güneş enerjili klima ve kombi geliyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Airfel Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hasan Önder, güneş enerjisiyle çalışan split klima, enerjisini güneşten alan ve hiç elektrik kullanmayan kombi üretimi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Önder, bu yılın üçüncü çeyreğinde Ar-Ge ve üretimi kapsayan bir ortaklık hedeflediklerini söyledi.

Yeni dik hava perdesi VENESSE, 2VV Comfort Heybetli ama sessiz.

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Yeni dik hava perdesi VENESSE, 2VV Comfort serisinin en yeni ve farklı ürünü. Bu hava perdesi yüksek performans, kullanım kolaylığı, enerji verimliliği ve en önemlisi düşük ses seviyesi talepleri göz önünde bulundurularak üretildi. Sonuç sınıfının en sessiz, en performanslı hava perdesi
Venesse Comfort kullanımı kolay ve yeni ses izolasyonu ile yüksek performansta dahi düşük ses seviyelerinde bir çalışma sağlayacak şekilde üretildi. 5.500 m3/saat hava debisinde 3 metre uzaklıktan en yüksek ses basıncı 55 dB (A) olarak ölçülüyor.

Sanko 2009´da Enerjiye 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Krize rağmen 2009`da enerjiye yatırım yapmayı planladıklarını söyleyen Sanko Holding Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, 2009`da enerjiye en az 150-200 milyon dolar yatırım yapacaklarını ifade etti.

2VV Hava Perdeleri yeni tasarım ve teknolojisiyle çok farklı.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
2VV Hava Perdeleri Temel, Tasarım, Endüstriyel ve Konfor Serleri başlığı altında hem tasarımsal hemde teknolojik olarak çok farklı bir Hava Perdesi gamını sahip olduğu farklı tasarım ve uygulanan yeni teknolojili ayrıntıları sayesinde tamamen benzersizdir.

Hem ürün grupları ve tektek ürün özelliklerini ayrıca tanıtım videosu ve Pdf kataloglarını incelemek için haberin devamını okuyunuz.

Enerji´de tasarrufun ipuçları

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
Enerjisini dikkatsizce harcayan, 120 metrekarelik bir evde yaşayan 4 kişilik ailenin, uygulayacağı basit önlemlerle yılda 1.650 TL kar edebileceği bildirildi.
Elektrik İşleri Etüt İdaresi (EİEİ) Tanıtım ve Bilinçlendirme Şube Müdürü ve Binalarda Enerji Verimliliğine Yönelik Toplum Bilincinin Artırılması (EnverIPAB) Projesi Koordinatörü Sebahattin Öz, tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye´yi de etkileyen global ekonomik krizin, tasarrufu ön plana çıkardığını söyledi.

Radyatörlere takılan pay ölçer cihazları, kombideki gibi kullanma özgürlüğü ve tasarruf etme olanağı sağlıyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
Kullanma özgürlüğü ve tasarruf...
Merkezi sistemle ısıtılan binalarda radyatörlere takılan pay ölçer cihazları, daire sahiplerine kombideki gibi kullanma özgürlüğü ve tasarruf etme olanağı sağlıyor.
Tükettiği ısı enerjisinin yüzde 70´ini ithal eden, Türkiye, enerjiyi verimli kullanabilmek ve bu sayede tasarruf etmek amacıyla Enerji Verimliliği Kanun Tasarısı hazırladı.
Enerji Verimliliği Kanun Tasarısı´nın bir düzenlemesi de konutlardaki ısı verimliliğini sağlamaya yönelik. Bu amaç doğrultusunda yeni yapılan binalara ısı kimlik belgesi verilmesi zorunlu tutulacak. Bu kimlikte binanın, enerji kullanımı ve enerji tasarrufuna yönelik özellikleri yer alacak. Bina ısı kimlik belgesi, eski yapılara ise 10 yıl içinde aşama aşama verilecek.

Verimli ısınma için Airfel´den altın öneriler

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Önümüz kış Yine en verimli, uygun, tasarruflu ısınmanın yollarını arayacağız. Belki yeni ısınma araçları deneyecek, sahip olduğumuz ısı kaynaklarının bakımını yaptıracak, verimini artırmanın yollarına bakacağız. Isınma konusunda bilinçli davranmak, ısıtacağımız mekanların özelliklerine hakim olmak ve buna uygun ısı kaynağını seçmek şart. Alacağımız küçük önlemler bütçemize, ısınırken çevre üzerinde bıraktığımız etkiyi en aza indirmemize büyük katkılarda bulunabilir. İşte ısıtma sektörünün önde gelen kuruluşlarından Isısan’ın Isıtma sistemlerinde öncü markası Airfelden soğuk kış günlerine hazırlananlara altın öneriler:

Neden yoğuşmalı kombi tercih edilmelidir? (AIRFEL)

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
HASAN ÖNDER
Airfel Genel Müdürü
Küresel ısınmanın etkileri ekvatordan kutuplara kadar dünyanın her yerinde önemli derecede hissediliyor. Su ve enerji kaynaklarının azalma tehlikesine karşı alınabilecek önlemler devamlı tartışılıyor.
Bu çerçevede evlerimizde kullandığınız beyaz eşyalar, banyo ve mutfak aksesuarları, kombi ve klimalar su ve enerji tasarrufunda çok önemli yer tutuyor. Artık bu ürünlerin güzel görüntülerinin yanı sıra daha az su ve elektrik harcayarak aynı fonksiyonu sağlamalarına dikkat ediliyor. Aynı zamanda azalan faturalar bütçemize katkı sağlıyor. Bu noktada yoğuşmalı kombiler öne çıkıyor
Yoğuşmalı kombiler duman gazı içindeki su buharını yoğuşturarak ve baca gazı sıcaklığını düşürerek ilave verim artışı ve enerji kazandıran kombilerdir. Bu kombilerin en önemli özelliği az enerji tüketmeleridir;

Neden yoğuşmalı kombi tercih edilmelidir? (Baymak)

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
Dr. MURAT AKDOĞAN
BAYMAK Yönetim Kurulu Başkanı
Dünyamızdaki enerji kaynaklarının doğru kullanımı, modern toplumların gerçek bir sorunudur. Hayatımız ve refahımız için enerji üretirken, daha rasyonel ve verimli kullanımını özendirmediğimiz takdirde yakın gelecekte tükenecek olan doğal kaynakları kullanmaktayız. Bu bağlamda kombi pazarında yoğuşma teknolojisi, enerjinin rasyonel kullanımı yönünde atılan en büyük adımlardan biridir.
Yoğuşma, sıcak kullanım suyu ve ısıtma suyu elde etmede kullanılan teknolojideki en son yeniliktir. Isıtma cihazlarının ürettiği atık gazlarda hissedilen enerjinin yanında bir de gizli enerji bulunmaktadır.

Neden yoğuşmalı kombi tercih edilmelidir? (Ariston)

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
LORENZO CANTARİNİ
MTS Ariston Ülke Müdürü
Yoğuşmalı kombilerin çalışma prensibi normal hermetik cihazlar gibidir. En önemli farkları ise yoğuşmalı kombilerde sıcak baca gazlarının içersindeki su buharı yoğunlaştırılarak gizli enerji sisteme geri kazandırılır. Böylece bacadan çıkan atık gaz sıcaklığı 40 0C’lere düşmüş olur ve bacadaki gizli enerjiden %10’a varan tasarruf elde edilir. Bununla birlikte yoğuşmalı kombilerin özel ön hava karışımlı premix tasarımı ile baca ve dış gövde kayıpları %9’dan %2’ye düşürülmüştür. Yoğuşmalı kombi kullanılan düşük sıcaklıklı bir sistemde (yerden ısıtma gibi) normal kombilere gore %35’e kadar eksta bir tasarruf sağlanır.

Neden yoğuşmalı kombi tercih edilmelidir? (E.C.A.)

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , ,
CAHİT KÖSE
ECA EMAS Şirket Müdürü
E.C.A.’dan tüketicilere “yıllarca tasarruf” sağlayabilecekleri ürünler…
Gelecek kavramından yola çıkarak geliştirdiği enerji tasarruflu ürünleriyle E.C.A, kıt olan enerji ve su kaynaklarının korunmasına çözümler geliştirirken, bu ürünlerle aile bütçesine ve ülke ekonomisine de katkı sağlamayı hedefliyor. Elginkan Topluluğu Isı Grubu’nun Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen küresel ısınmaya karşı enerji tasarrufu sağlayan “Akıllı E.C.A. Kombisi” ile yılda yüzde % 20 enerji tasarrufu sağlanıyor. E.C.A. termostatik radyatör valflerinin sağladığı ısı tasarrufu ise %30.

Dünya Yozgatlı Talat Mollaoğlu`nun icadı olan EKO66 cihazını konuşuyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Akaryakıt zamlarını tartışan dünya Yozgatlı Talat Mollaoğlu`nun icadı olan EKO66 cihazını konuşuyor. Yüzde 30 tasarruf yapan cihazı 27 ülkeye pazarlayan Mollaoğlu sırrını anlattı.

Ülkemizde ise, en kolay verginin sağlandığı akaryakıt fiyatları da can yakıyor. 3.5 YTL`ye çıkan benzin ve ona yaklaşan dizel yakıtı otomobil sahiplerini olduğu kadar, çiftçimizi de, esnafımızı da zor durumda bırakıyor. Sadece benzin fiyatlarının yükselmesi sebebiyle otomobil satışları düşerken, bu sektörden ekmek yiyen onbinlerce kişi de mağdur oluyor. Petrol ithalatçısı ülkeler ve araba şirketleri bu konuya çözüm bulmaya çalışırken Türk Mucit Talat Mollaoğlu`nun geliştirdiği EKO66 isimli cihaz ile, akaryakıt tüketiminde yüzde 10 ila 30`a varan tasarruf sağlayabiliyor.

Isı yalıtımı ile ısıtma giderleri ortalama yüzde 50 azalıyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yakıt faturanız cebinizi yakmasın!
Türkiye’deki binalarda enerjinin yüzde 82’si ısıtma için kullanılıyor ve binaların ısıtmasında kullanılan bu enerji, harcanan toplam enerjinin yüzde 26’sını oluşturuyor. Enerji ihtiyacının yüzde 70’ini ithal enerji ile karşılayan Türkiye’de, binaların ısıtılması amacıyla tüketilen enerjinin azaltılması acil olarak planlanıyor. Bu tüketimi azaltmak için de başta ısı yalıtımı olmak üzere birçok önlem bulunuyor.

Isı yalıtımı ile ısıtma giderleri ortalama yüzde 50 azalıyor. Doğalgazın her geçen gün zamlandığı, havaların da giderek soğuduğu şu günlerde ısıtmada sağlanacak tasarruf büyük önem kazanıyor.

Akılcı bir tüketimle doğalgaz çok daha ucuz ve ekonomik kullanılabiliyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Akılcı bir tüketimle doğalgaz çok daha ucuz ve ekonomik kullanılabiliyor. TMMOB Makine Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı İsmail Özkarakaya, doğal gaza son gelen zamlarla birlikte vatandaşların şimdiden faturaları nasıl ödeyeceklerini düşünmeye başladığını söyledi.

Dünya üzerinde birincil enerji kaynaklarının hızla tükenmesi üzerine gelişmiş ülkeler başta olmak üzere, tüm ülkelerin enerji ihtiyaçlarını kontrol altına alma ve enerjiyi etkin kullanma yöntemleri geliştirdiğini ifade eden Özkarakaya, Ülkemizde de enerji tüketimi her geçen yıl artmaktadır.

Alman kökenli De Dietrich duvar tipi yoğuşmalı kazanlar, kullanıcısına yıllarca yüksek verimin garantisini sunuyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Dünya ısı sektörünün lider markası Alman kökenli De Dietrich duvar tipi yoğuşmalı kazanlar, kullanıcısına yıllarca yüksek verimin garantisini sunuyor. 2004 yılından bu yana Elginkan Topluluğu’nun ısı grubu şirketi olan Emas’ın distriütörlüğünü yaptığı De Dietrich markalı kazanlar, yüksek verimliliğin yanı sıra kullanıcısına yüksek oranda enerji tasarrufu sağlıyor.

1684 yılından bu yana De Dietrich, ısıtma, enerji yönetimi ve mühendislikteki liderliği ile dünya çapında bir üne sahip bulunuyor. Dünya çapında binlerce memnun müşterisiyle De Dietrich, ısıtmanın güven üzerine inşa edilen gücünden yararlanıyor.

Airfel Hava Perdesi Isıtıcılı ve Isıtıcısız

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
İç ortamınızdaki havayı dört mevsim içeride tutarak konfor ve enerji tasarrufu sağlar.
Toz, nem, koku, çeşitli haşereler ve hızlı hava değişimlerinden sizi koruyarak sağlıklı bir ortam sunar.

Mağazalar, Marketler, Oteller, Restaurantlar, Showromlar, Kuyumcular, Bankalar, Sağlık Merkezleri, Hava Alanları vb...

Airfel Hava Perdesinin Özellikleri:
Enerji Tasaruufu
Sessiz Çalışma
Kolay Montaj
Uzaktan Kumanda
Isıya Dayanıklı Yanmaz Fan
Uzun Ömürlü Motor
Hava Yönlendirme Kanalı
Özel İmal Edilmiş Hava Perdesi Fanı
Isıtıcılı Hava Perdesi
Isıtıcısız hava Perdesi

Klima hakkında bilmek istediğiniz herşey

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Klimalar insanların daha rahat ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. Konutlardan araçlara, işyerlerinden eğitim mekanlarına kadar tüm alanlarda kullanılmaktadırlar.

Klima artık lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç duyulan bir cihaz olmuştur. Bunu oluşturan ana etken gelişen teknoloji ile bütünleşen klimalardan daha az enerji ile daha fazla verim alınmasıdır.

Isıtma ve soğutma sistemleri öncüsü Airfel bu yaz minik kullanıcılar için tasarladığı yeni klimaları satışa sundu.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Isıtma ve soğutma sistemleri öncüsü Airfel bu yaz minik kullanıcılar için tasarladığı yeni klimaları satışa sundu. Airfel çocuk odaları için özel olarak tasarladığı Çocuk Odası Kliması´nı satışa sundu.

Klima tamamen Türk tasarımcılar ve mühendisler tarafından Hendek tesislerinde geliştirildi. Klimalar da dünya standartları yüksek enerji verimliliği dikkate alındı (A sınıfı enerji) ve tamamen antibakteriyel plastik malzemeden üretildi.

Firma açıklamasında şunları belirtiyor: Özel tasarımlı son teknoloji ürünü Çocuk Odası Kliması” nı aileler çocuklarının odalarında güvenle tercih edebileceği bir ürün.

Hem A enerji sınıfından hem de ekonomik işletim sistemine sahip olan yeni Bosch klimalar

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Hem A enerji sınıfından hem de ekonomik işletim sistemine sahip olan yeni Bosch klimalar, sıcaktan bunalmaya son verirken, ayrıcalıklı özellikleriyle enerji tasarrufu sağlıyor ve çevreyi koruyor. ‘Yaşam için teknoloji’ üreten ve tüketicilerine her zaman güvenebilecekleri çözümler sunan Bosch, yaz aylarında serinlerken, çevreyi korumayı ihmal etmeyenler için çok özel bir model olan A enerji sınıfından Bosch B1ZMA/I 12005 klimayı öneriyor.

A enerji sınıfı Bosch B1ZMA/I 12005 klimanın öne çıkan bir diğer özelliği ise ekonomik işletim sistemine sahip olması. Soğutma, ısıtma ve Auto (otomatik) konumlarında ekonomik düğmesine basıldığında klima, fan hızını otomatik olarak kontrol ediyor.

Arçelik, hem soğutma hem de ısıtma yapan, A enerji sınıfı “Artcool Frame Klima” ürün serisini tüketicilerine sundu.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Arçelik, hem soğutma hem de ısıtma yapan, A enerji sınıfı “Artcool Frame Klima” ürün serisini tüketicilerine sundu. Arçelik Artcool Frame klimalar; küresel ısınma sebebiyle mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların yaşandığı yaz aylarında kapalı mekanların vazgeçilmezi olarak artık sadece fonksiyonlarıyla değil, dekoratif olarak da yer almaya başlayacak.

Tüketiciler; görsel olarak bir çerçeveyi andıran “Arçelik Artcool Frame” klimaların ön yüzüne diledikleri resim ya da fotoğrafları yerleştirmek kaydıyla, bu ürünü kişiselleştirerek yaşadıkları mekanları daha da güzelleştirebilecekler.

Enerjiyi daha verimli kullanma olanağı sağlayan Siemens son model klimalar

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Enerjiyi daha verimli kullanma olanağı sağlayan Siemens son model klimalar, size stresten ve yoğun şehir hayatından arınmış bir havayı solumanın mutluluğunu sunuyor.

Siemens 2008 yeni klima modelleri stres ve yoğun şehir hayatından arınmış bir hava sağlarken, sağladığı rahat, huzur, sağlıklı ve konforlu yaşama ortamıyla yuvanızda size özel, farklı bir mevsim yaratıyor.

Siemens klimalar, sahip olduğu özgün iyonizer teknolojisiyle de iç mekanlarda soluduğumuz havanın moleküler yapısını etkileyerek doğal ortamdaki iyon değerlerini yükseltiyor.

Klima seçme ve kullanma rehberi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , ,
Mekanların doğru ısıtılması ya da soğutulması için mutlaka doğru klimanın seçilmesi gerektiğini söyleyen Hakan Beyhan, klima alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken detayları anlattı.

Demirdöküm Klima Ürün Sorumlusu Hakan Beyhan, Demirdöküm´ün tüketicisinin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler tasarladığını vurgulayarak öncelikli hedeflerinin satışın yanı sıra tüketiciyi doğru yönlendirmek ve bilinçlendirmek olduğunu bildirdi.

Yüksek Teknoloji Enstitüsünde, güneş enerjisiyle çalışan, klima vazifesi görecek sistemin geliştirilmesine çalışılıyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Güneş çıksa da serinlesek
Proje yöneticisi Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Ata, Türkiye’de güneş enerjisinin genellikle ısıtma amaçlı kullanıldığını, bu enerjinin soğutma sisteminde kullanımının kendileri dışında 1-2 yerle sınırlı olduğunu söyledi.

Güneş ışınını enerjiye çeviren sistemlerin elektrik sistemleri ve termal ısı sistemleri olarak ikiye ayrıldığını ifade eden Ata, Türkiye’de elektrik sistemlerinin kullanılmadığını, termal sistemlerin ise yaygın olarak su ısıtma amaçlı kullanıldığını belirtti.

Baymak imzalı Luna3 serisi kombiler.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Geniş ürün yelpazesi içinde split klimalar, merkezi sistem klimalar, merkezi sistem kazanlar, kombiler, bireysel ısıtma sistemleri, radyatörler, brülör, termosifon, şofben, hidrofor, pompa ve güneş enerji sistemleri gibi ürünler bulunuyor. En gelişmiş ısıtma teknolojisi ve İtalyan estetiğinin buluştuğu Luna klasiğinin son jenerasyon kombisi ise LUNA³ kombiler. Kombilerin 3 farklı kapasite seçeneği bulunuyor.

Luna3 serisi kombilerin tüm kontrol ve ayarları üzerindeki dijital ekran tarafından programlanabiliyor ve kontrol ediliyor. Kombinin çalışması ile ilgili her türlü bilgi bu ekranda gösteriliyor. Çalışma komutları doğrudan kumanda panosuna giriliyor. Dijital ekranda servis kontrolleri ve yeni geliştirilen proğramlar ve fonksiyonlarda sonradan bilgi girişini izin verecek şekilde tasarlanmış.

Arçelik – LG Klima , az enerji ile çok tasarruf sağlayan Inverter Multi Klimayı pazara sunuyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
Arçelik – LG Klima Sanayi, kendi üretimi olan az enerji ile çok tasarruf ve maksimum ısıtma ve soğutma performansı sağlayan Inverter Multi Klimayı pazara sunuyor. Arçelik-LG Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından üretimine başlanan Inverter Multi Klima ile evlerde ve işyerlerinde birden fazla mekanda kışın ısınmak, yaz aylarında ise ferahlık yaşamak mümkün.

Tüketici beklentilerini karşılayan, hatta aşan yenilikleri sunma hedefiyle hareket eden Arçelik-LG, 2007 yılı itibariyle Inverter Multi Klimaların üretimine başladı. Multi F ve Multi FDX olarak pazara sunulan klima sistemleri, bir dış üniteye birden fazla iç ünite bağlama imkanı sunuyor. Böylece farklı mekanların ısıtma-soğutma ihtiyaçlarını, bir dış ünite kullanarak karşılamak mümkün oluyor.

E.C.A. bluewind klima, enerji tasarruflu sağlayan ileri teknolojisi bahar esintisiyle serinletiyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
E.C.A. markalı ısıtma - soğutma ürünlerinin satış ve pazarlama şirketi Emas Makina Sanayi AŞ/nin, 2004 yılında yaptığı kombi yatırımının ardından, ürün gamına eklediği E.C.A. bluewind klima, enerji tasarruflu sağlayan ileri teknolojisi, yüksek verimliliği ve rahat kullanımı ile sıcak yaz günlerinde mekanları bahar esintisiyle serinletiyor.

Müşterilerine kaliteli ürünler sunma ilkesiyle hareket eden E.C.A, ücretsiz montaj ve hızlı servis hizmetiyle, memnun müşteriler kazanma hedefi doğrultusunda aralıksız çalışıyor. Sektörde üretimi az olan salon tipi klima üretimiyle ön plana çıkan E.C.A, bluewind klimalardaki fiyatı, kalitesi ve marka garantisiyle müşterilerine dört mevsimin konforunu yaşatıyor. Edirne´den Hakkari´ye uzanan geniş dağıtım ağı sayesinde E.C.A ürünlerine, Türkiye´nin her noktasında yaşayan tüketiciler kolayca ulaştırabiliyor.

Kış ayları yaklaşırken doğalgaz kullanımında hangisi avantajlı? Doğalgazda merkezi mi kombi mi?

Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Kış ayları yaklaşırken doğalgaz kullanımında hangisi avantajlı? Uzmanlara göre, doğalgaz kullanımının her geçen gün yaygınlaştığı Türkiye´de, merkezi sistem kullanımı hem bina ömrüne hem de vatandaşın cebine katkı sağlıyor.

Makine Mühendisleri Odası Erzurum Şube Başkanı Abdulgafur Yeniay, yaptığı açıklamada, Türkiye´de son yıllarda doğalgaz kullanan illerin sayısında artış olduğunu belirterek, özellikle doğalgaz kullanımı ve denetimi konularında gereken hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Yeniay, doğalgazın merkezi sistemle kullanımının önemine dikkat çekerek, Olası depremlerde merkezi sistemde doğal gaz kullanımı daha az hasar ve can kaybına neden olur dedi. Bireysel ısınmanın binanın ısı dengesini bozduğunu ifade eden Yeniay, şunları kaydetti:

E.C.A., Termostatik Radyatör Valfleri kullanıcısına katkı sağlıyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
E.C.A., Termostatik Radyatör Valfleri ile hem kullanıcısına hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya yönelik en hesaplı çözümleri sunmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk kez ve sadece E.C.A. tarafından alınan TS EN 215 belgeli Termostatik Radyatör Valfleri ile yüzde 30 ısı tasarrufu sağlanırken, bunun aile bütçesine yıllık ortalama katkısı konut başına 450 YTL’yi buluyor.

E.C.A. Termostatik Radyatör Valfleri sahip olduğu hassas termostat grubu ile oda sıcaklığındaki değişiklikleri algılayarak, radyatörden geçen su miktarını değiştiriyor. Böylelikle ortam ısısı istenilen değerde sabit kalıyor.

Mitsubishi Electric yeni modeli MFZ-KA VA Inverter Döşeme Tipi Split Klima Serisi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Mitsubishi Electric yeni modeli MFZ-KA VA Inverter Döşeme Tipi Split Klima Serisi ile iklimlendirme ihtiyacı olan mekanlarda estetik ve dekorasyona uygun bir çözüm sunuyor. Asma tavan uygulaması olmayan ortamlarda, duvarda klima görmek istemeyen kullanıcılar için MFZ-KA Serisi estetik formun ve çok çeşitli fonksiyonların bir bileşimini oluşturuyor. Model, duvar kenarına montaj imkanı ile iç dekorasyona uyum gösteriyor.

9000-12000-18000 Btu/h kapasitelerde 3 modele sahip olan seri, inverter teknolojisi sayesinde yaz-kış yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. 22 dB(A) ses seviyesi ile (MFZ-KA25) fısıltı kadar sessiz çalışan model, 4.31 COP’si ile A Plus Enerji Sınıfına sahip.

Isısan tarafından pazara sunulan Daikin klimalar ile estetik görünüm

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Daikin split klimalar özellikle çok çeşitli mekanlara göre farklılık gösteren ihtiyaçları karşılayabilmesi ile dikkat çekiyor. Ev, ofis, mağaza, stadyum, havaalanı, hastaneler, fabrikalar ve restoran mutfağı gibi tüm mekanlarda kullanıcılarına konfor sağlıyor.

Dünyada ilk kez bir titanyum apatit fotokatalitik hava temizleme filtresi, bir klima ünitesine entegre halde Daikin split klimalarda bulunuyor.

A sınıfı enerji verimliliğine sahip yeni Baymak Elite klimalar

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Dünyayı soğutan klima...
‘A’ sınıfı enerji verimliliğine sahip yeni Baymak Elite klimalar 9.000 Btu/h kapasiteden 41.000 Btu/h kapasiteye kadar altı değişik modelle tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Baymak klimalar 3 kademeli filtreleme sayesinde ortamdaki toz, polen, istenilmeyen koku ve sigara dumanını yok ediyor. İonizer ile ortama negatif iyon yayarak doğadaki negatif iyon yoğunluğundan kaynaklanan ferah ve taze havayı evinizde hissettiriyor.

Klimalarda çıkan son modeller.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yaz sıcakları, dondurma, su gibi ´yazlık sektörlerin´ yanında klima pazarını da hareketlendirdi. Az enerji tüketimi ve uygun fiyatın tüketiciler için olmazsa olmaz sayıldığı pazara bu yıl damgasın vuran başka bir gelişme daha var.

Şirketler farklılaşarak tüketiciyle buluşmak için klimanın ´iklimsel´ özelliklerinin yanına yeni özellikler klemeye başladı. Hatta işin içine sanatı da soktular.

Buderus’tan altın öneriler; en verimli, uygun, tasarruflu ısınmanın yolları.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Önümüz kış.Yine en verimli, uygun, tasarruflu ısınmanın yollarını arayacağız. Belki yeni ısınma araçları deneyecek, sahip olduğumuz ısı kaynaklarının bakımını yaptıracak, verimini artırmanın yollarına bakacağız.

Isınma konusunda bilinçli davranmak, ısıtacağımız mekanların özelliklerine hakim olmak ve buna uygun ısı kaynağını seçmek şart. Alacağımız küçük önlemler bütçemize, ısınırken çevre üzerinde bıraktığımız etkiyi en aza indirmemize büyük katkılarda bulunabilir.

Hava Perdesi Nedir? Hava Perdesi Seçimi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Hava perdesi, binaların giriş kapısı üzerine veya dik olarak yanına monte edilebilen, bina içindeki klimatize edilmiş, ısıtılmış ve filtre edilmiş temiz havayı muhafaza etmek amacıyla kullanılan, fan ve ısıtıcıdan oluşan bir cihazdır. Hava perdesi kullanımı ile, yazın sıcak havanın, kışın soğuk havanın içeri girmesi önlendiği gibi, dışarıdaki egsoz gazlarının, dumanların, kokuların, tozun, sineğin içeri girmesi de önlenir.

İklimsa, Sigma markasının hava perdelerini de ürün gamına ekledi.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
İklimsa, Sigma markasının hava perdelerini de ürün gamına ekledi. İş yeri, mağaza, hastane alışveriş merkezi ve market gibi mekânlarda kullanılabilen Sigma hava perdeleri ortamdaki ısıyı korumakla kalmıyor, kirli havanın ve haşeratın da içeri girmesini engelliyor. Farklı sıcaklık değerlerine sahip ortamlarda ısı kaybını engelleyen Sigma hava perdeleri, fonksiyonları kadar estetik görünümleri ve üstün özellikleri ile de kullanıldıkları ortama konfor getiriyor.

Klima satışlarına kısıtlama

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, elektrik dağıtım sistemine ve çevreye verdiğizararların önlenmesi için düşük kaliteli ve çok enerji harcayanklimaları iç pazardan çekmeye hazırlanıyor.

Bunaltıcı sıcaklar nedeniyle artanklima kullanımı elektrik tüketimini artırırken, düşük kaliteli ve fazlaenerji harcayan klimaların da elektrik dağıtım sistemine zarar verdiği tespit edildi.
Bu çerçevede Türkiye Elektrik Dağıtım A. Ş. (TEDAŞ), Elektrik İşleri Etütİdaresi (EİEİ), Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Dış TicaretMüsteşarlığına gönderdiği yazı ile başta klimalar olmak üzere elektronikve beyaz eşyalarda yüksek kalite gözetiminin yapılmasını istedi.

Güneş enerjili klima

(2)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Güneş enerjisiyle çalışan bir klima projesi, boruların içinde ki su,güneşten aldığı ısıyla buharlaşırken etrafında ki ısı azalması ve süblimleşme vs işlemleri sayesinde,soğutma işlemini yerine getiren bir sistem tasarlamışlar, hatta animasyonlada anlatmaya çabalamışlar :)

Havadan su elde etmek

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Avusturalyalı emekli fizikçi ve mucit max whisson 8 yıllık çabasının sonunda geliştirdiği makine ile bunu başarmış.

Max water adını verdiği bu zamazingo, havayı soğutarak su elde edilmesini sağlıyor. aslında bu çok da yabancı olduğumuz bir durum değil. bina önlerindeki klimalaradan kaldırımlara (bazen de kafamıza) düşen sinir bozucu su damlaları benzer bir şekilde oluşuyor. ama elbette max water su üretimini çok daha büyük ölçeklerde gerçekleştiriyor. içerisindeki soğutucu plakalarla suyu oluşturan bu cihazın çalışması için harici bir enerji kaynağı gerekmiyor. içerisindeki türbinler gerekli enerjiyi hava akımından elde ediyor. aynı işlev güneş panelleriyle de sağlanabiliyor.

Doğalgaz, kömürden daha ucuza nasıl gelir?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Doğalgaz son zamlarla birlikte yine de hala en uygun ısınma aracı. Ancak uygulanacak kimi basit yöntemlerle doğalgaz faturasını daha da düşürmek mümkün.

İGDAŞ çok tartışılacak bir ucuzluk formülü ortaya koydu:

Çevre dostu ve konforlu bir yakıt olan doğalgaz, gelen son zamlara rağmen hala en ekonomik yakıt olma özelliğini koruyor. Kömür, LPG, fuel-oil gibi alternatiflere göre kıyaslanamayacak kadar konforlu olan doğalgazın ayrıca ekonomik olması, onu her zaman cazip kılıyor.

Doğalgaz zammını unutturacak haber!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Doğalgaza yapılan son zamlarla ne yapacağını şaşıran vatandaşım imdadına Türk girişimciler yetişti.

Türk girişimcilerin icat edip ürettiği, suya göre daha erken ısınıp geç soğuyan ve sıcaklığı daha çabuk ileten ``Enerji Tasarruf Solüsyonu``nun kullanıldığı ısıtma sistemlerinin, faturalarda yaklaşık yüzde 35`lere varan düşüş sağladığı bildiriliyor.

Pedallı Su Tasarrufu

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Ankara ve İstanbul’da bu yaz yaşanması beklenen su sıkıntısı (yeterli su olsa bile tasarruflu kullanmak gerekecek) çeşitli yöntemlerle bertaraf edilebilir. Reklamlara kadar yansıyan ve muslukların gerekmediği durumlarda kapalı tutulması (diş fırçalarken ya da bulaşık yıkarken açık bırakmamak!) üzerinde durulması gereken hassas bir konu. Var olan bir çözüm musluğun pedalla kontrol edilerek sadece gerektiği zamanlarda su akmasını sağlıyor.

Enerji Verimliliği Nedir?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Enerji verimliliği, tüketilen enerji miktarının, üretimdeki miktar ve kaliteyi düşürmeden, ekonomik kalkınmayı ve sosyal refahı engellemeden en aza indirilmesidir.

Daha geniş bir biçimde enerji verimliliği; gaz, buhar, ısı, hava ve elektrikteki enerji kayıplarını önlemek, çeşitli atıkların geri kazanımı ve değerlendirilmesi veya ileri teknoloji ile üretimi düşürmeden enerji talebini azaltması, daha verimli enerji kaynakları, gelişmiş endüstriyel süreçler, enerji geri kazanımları gibi etkinliği artırıcı önlemlerin bütünüdür.

Isı yalıtımının püf noktaları…

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Kışın kömür, doğalgaz gibi yakıtlar kullanarak evlerimizi ısıtmak, yazın ise ısınan evlerimizi klimalarla soğutmak için harcadığımız enerjiyi azaltmak ve konforlu bir yaşam sürdürebilmemiz için ısı yalıtımı yapmamız gerekir.

Isı yalıtımı hem bütçelerin zarar görmemesine yardımcı olur, hem de hava kirliliğinin azalmasına katkı sağlar. Yönetmeliklere uygun yapılan ısı yalıtımı, ısınma veya serinleme amacıyla yaptığımız harcamalardan ortalama yüzde 50 tasarruf sağlar.

Enerjiden sağlanan tasarruf sonucunda gaz, kurum ve tozu azaltarak çevre kirliliğinin önlenmesine yardımcı olur. Dengeli oda sıcaklıkları yaratarak, yaşam kalitesine katkıda bulunur.

Küflenme, siyah leke ve mantar oluşmasına neden olan terlemeyi önler. Yapının taşıyıcı sisteminin dış etkenlere karşı korunmasını, içinde yaşadığımız binaların sağlam ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

alternatif küresel ısınma

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
ABD´de küresel ısınma ve enerji bağımlılığı konuları gündemdeki yerini korurken, ABD´nin eski başkan yardımcısı Al Gore´un bir süredir yürüttüğü çalışmalar kapsamında başlatılan Biz kampanyasıyla küresel ısınmayla mücadeleye yeni bir anlayış getirmek ve 10 yıl içinde ABD´de temiz enerjiye geçiş hedefleniyor.

Rüzgar Enerjisi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Rüzgar enerjisinin, güneş enerjisinin dolaylı bir şekli olduğunu düşünürmüydünüz ? Evet öyle, çünkü güneş enerjisinin karaları, denizleri ve atmosferi her yerde aynı ısıtamaması nedeniyle oluşan sıcaklık ve basınç farkları rüzgarı yaratmaktadır. Rüzgar yüzyıllarca teknelerin yelkenlerini şişirmek, tarımsal ürünleri öğütmek ve su pompalamak gibi amaçlarla kullanılmıştır. Ancak bugün insanoğlu rüzgar enerjisinden elektrik üretmektedir. İnsanlık, yeldeğirmenlerinden, modern rüzgar santrallerine uzanan teknolojik bir süreç yaşamıştır. Yıllar önce kullanılan yeldeğirmenlerinde, rüzgar estikçe dönen pek çok kanat bulunmaktaydı, bugünün rüzgar türbinlerinde ise yalnızca iki veya üç kanat bulunmaktadır. Bu kanatlar, yeldeğirmenlerinde görüldüğünden çok daha uzun 25 m.’ye kadar olabilmektedir. Kanatlar, buhar türbinlerine çok benzer olarak, elektriği üreten jeneratörü çalıştırır. Kanatların daha uzun olması ve rüzgar şiddetinin artması türbinin elektrik üretimini artırır.

Kaçak elektriğin bedeli

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
TBMM Küresel Isınma ve Su Kaynakları Araştırma Komisyonu, kayıp-kaçak elektrik kullanımının ekonomik değerinin yılda yaklaşık 3 milyar YTL olduğunu açıkladı.

Dünyada 2 milyar insanın elektrik enerjisinden yoksun bir halde yaşadığını belirtti.

Elektrik enerjisinin verimli kullanılmadığına dikkati çeken Öztürk, dünyada, yılda maliyeti 400 milyar dolara varan elektrik ve ısınma enerjisinin israf edildiğini söyledi.

´´Elektrik hırsızlığı sosyal bir kötülüktür. Her yıl elektrik enerjisi hırsızları tarafından milyarlarca dolar değerindeki elektrik enerjisi çalınmaktadır´´ diyen Öztürk, elektrik hırsızlarının dürüst müşterilere kaliteli, kesintisiz ve ucuz elektriğin dağıtımını zorlaştırdığını vurguladı.

Kaçak elektrik kullanımının, can ve mal güvenliğini tehlikeye attığını, dağıtım şebekesine zarar verdiğini de anlatan Öztürk, ´´Kaçak elektrik kullanımı, ilave bakım-onarım yatırımı gerektirmektedir. Dolayısıyla çalınan bu bedel, dürüst tüketiciler tarafından ödenmektedir. Dolayısıyla dürüst tüketiciler, elektriğe daha fazla bedel ödemektedir. Elektrik servisi veren kurumlar, başta dağıtım sistemindeki kayıplar olmak üzere kaçak elektrik kullanımı ile ilgili ciddi mücadele vermektedirler´´ dedi.

AMPULLE ENERJİ TASARRUFU

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Evlerde aylık elektrik kullanımının yüzde 20’sini aydınlatmanın oluşturduğu dikkate alındığında, 25 kuruş yerine 2,5 YTL’ye alınan tasarruflu lambalar sayesinde aydınlatma için faturadan yüzde 80 tasarruf etmek mümkün...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı`nın enerji verimliliğine yönelik başlattığı bilinçlendirme kampanyası çerçevesinde, vatandaşlara kasım ayından itibaren Tekfen`in üreteceği 2 milyon 800 bin adet ampül dağıtılacak. Elektrik İşleri Etüt İdaresi(EİEİ) Genel Müdürü Kemal Büyükmıhçı, Devlet Malzeme Ofisi`nin (DMO) bir ihale açarak ampül temin ettiğini belirterek, `İhaleyi Tekfen şirketi kazandı` dedi.
Büyükmıhçı, kampanya çerçevesinde ilk etapta 10 ilde ampul dağıtılacağını, ancak daha sonradan kampanyanın genişleterek 81 ilde hayata geçirileceğini söyledi. Büyükmıhçı, önümüzdeki günlerde, okullara da dağıtılmak üzere DMO`nun yeni bir ampül alım ihalesi gerçekleştireceğini kaydetti. Büyükmıhçı, Maliye Bakanlığı`ndan bu kampanya kapsamında kullanılmak üzere 10 milyon YTL`lik bir bütçe temin edildiğini de ifade etti.

Airfel, Mitsubishi Heavy İndustries Klima Satışlarına Başladı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Sanko Holding Şirketlerinden Airfel, Dünyanın En Büyük Klima Üreticilerinden Mitsubishi Heavy Industries (Mhı) ile Yeni Bir İşbirliği Anlaşması İmzaladı.

Airfel ve MHI, 2005 yılından bu yana devam eden işbirliklerini, son anlaşmayla daha da güçlendirdi. Airfel, yeni anlaşma çerçevesinde, MHI´ın KX merkezi klimalarının yanı sıra, duvar tipi split ve ticari tip klimalarını da Türkiye pazarına sunacak.

Airfel / MITSUBISHI KX4 Klima Sistemleri

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
MHI klima sistemleri, güçlü - güvenilir ve yüksek enerji tasarruf teknolojisi ile KX4 serisinde yüksek performans değerlerine ulaşmış ve binaların gelecekteki iklimlendirme ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. KX4 serisi klimalarda performansı ispatlanmış olan yeni soğutucu akışkan R410A ve diğer birçok ileri teknoloji başarı ile kullanılmıştır.

Airfel Isıtıcısız Hava Perdeleri

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Faydaları
İç ortamınızdaki havayı dört mevsim içeride tutarak konfor ve enerji tasarrufu sağlar . Toz, nem, koku, çeşitli haşereler ve hızlı hava değişimlerinden sizleri koruyarak sağlıklı bir ortam sunar. KULLANIM ALANLARI Mağazalar, Marketler, Oteller, Restaurant, Showroom, Kuyumcular, Bankalar, Sağlık Merkezleri, Hava Alanları vb...

Airfel´in Tarihçesi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
1999 yılında Akfel Endüstriyel Cihazlar Pazarlama A.Ş olarak kurulan firma, dünya klima sektörünün en büyük üreticilerinden biri olan Haier Electronic Company ile distribütörlük anlaşması yaparak Türkiye klima pazarını yüksek teknoloji ve rekabetçi fiyatlarla tanıştırdı. 2001 yılında Akfel, Sanko Holding bünyesine katıldı.

Enerjide Verimlilik İçin A Sınıfı Klima Uyarısı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Adana ile birlikte çevresindeki 6 ile elektrik dağıtım hizmeti veren Toroslar Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Bölge Müdürü Mahmut Nimet Dalkır, yaz sezonunda sıcak yerlerde klima kullanımının yaygınlaştığını belirterek enerjide verimlilik için daha az sarfiyatı olan A ve A sınıfı cihazların tercih edilmesini istedi. Dalkır, sadece A sınıfı cihazların alınmasıyla yüzde 45 tasarruf sağlanabileceğini vurguladı.

‘Çok yakan’ klima pazardan çekilecek

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, elektrik dağıtım sistemine ve çevreye verdiği zararların önlenmesi için düşük kaliteli ve çok enerji harcayan klimaları iç pazardan çekmeye hazırlanıyor.

ANKARA - Bunaltıcı sıcaklar nedeniyle artan klima kullanımı elektrik tüketimini artırırken, düşük kaliteli ve fazla enerji harcayan klimaların da elektrik dağıtım sistemine zarar verdiği tespit edildi.

AB´YE ENERJİDE VERİMLİLİK SÖZÜ

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Hükümet, AB`ye uyum çerçevesinde, beyaz eşya ve elektrikli aletlerde enerjiyi verimsiz kullanan ürünlerin kullanımını önleyecek. Binalarda enerji daha verimli kullanılacak.
Avrupa Birliği(AB) müktesebatına uyum çerçevesinde 2013 yılına kadar yapılacak çalışmaları yeniden takvime bağlayan hükümet, enerji faslında bu yıl ve izleyen yıllarda yapılacak çalışmalar konusunda kapsamlı bir ajanda hazırladı.