Airfel Product / Airfel Klima - Kombi - Radyatör
Airfel Japon Kombi

Bu yasak dinozor kombileri tarihe gömecek, hepimize tasarruf ettirecek!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , ,
YENİ YÖNETMELİK NİSAN’DA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK, HERMETİK KOMBİLER ARTIK ÜRETİLMEYECEK
Bu yasak dinozor kombileri tarihe gömecek, hepimize tasarruf ettirecek!
Nisan ayında yürürlüğe girecek ErP yönetmeliği ile eski tip hermetik kombi ve kazanlara getirilecek ithalat ve üretim yasağını değerlendiren Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder; “Dinozor kombilerinizle vedalaşın demiştik, şimdi bunun zamanı geldi” dedi. Önder, “21 Nisan’da başlayacak yasak ile dinozor kombiler tarihe gömülecek ve bu yasak hepimize tasarruf ettirecek” derken, halen yıllık ortalama 1.400 lira doğalgaz faturası ödeyen bir kullanıcının yoğuşmalı kombi kullanımı ile 350 lirasının cebinde kalacağını söyledi.

Isı Pompası Teknolojileri ve Kullanım Alanları Çalıştayı, Danfoss’un katkısıyla Ankara’da düzenlendi

Etiketler:  , , , , ,
Danfoss’un ana sponsorlarından biri olduğu Isı Pompası Teknolojileri ve Kullanım Alanları Çalıştayı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı´na bağlı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından Ankara’da düzenlendi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı´na bağlı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Isı Pompası Teknolojileri ve Kullanım Alanları Çalıştayı, 31 Ekim 2017 Salı günü Ankara’da gerçekleştirildi. Danfoss, çalıştayın ana sponsorlarından biriydi.

Baymak klima satışlarında yüzde 44 büyüme yakaladı

Etiketler:  , , , , , , ,
Ürünlerinde teknolojiyi kalite ile birleştiren Baymak, Elegant Plus klima serisi ile sezona hızlı bir giriş yaparak, geçen yılın ilk üç ayı ile kıyaslandığında bu yıl klima satışlarında yüzde 44 oranında artış sağladı. Klimadaki hızlı büyümelerini değerlendiren Baymak CEO’su Ender Çolak “sunduğumuz yüksek kalite ve optimum fiyatlar ile pazar payımızı her geçen gün arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

5 yılda 5 kat büyüyen Daikin yeni hedeflerini İzmir’de açıkladı.

Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
‘Şehre Daikin Geldi’ konsepti ile yaz sezonunun açılışını İzmir’de yapan iklimlendirme devi Daikin, Türkiye’de büyümeye devam edeceğini açıkladı. Tüm üst düzey yöneticileri ile birlikte İzmir’de bayileri ve sektör profesyonelleri ile bir araya gelen Daikin, iki showroom açılışı da yaptı. Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, 5 yılda 5 kat büyüyerek sektöre ve ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunduklarını belirtirken, “2020 yılında ciromuzu 1.6 milyar TL.’nin üzerine taşırken, istihdamda 1.500 kişiye, ihracatta ise 300 milyon dolara ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

SOĞUTMADAKİ İDDİASINI ISITMAYA DA TAŞIYAN DAIKIN, TARİHİNDE BİR İLKE İMZA ATTI

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
Daikin ilk kombisini Türkiye’de üretti aynı anda Avrupa’ya sundu

Tüm dünyada özellikle soğutma teknolojisi ile tanınan Japon devi Daikin, Sakarya’daki tesislerinde ürettiği kombi ile ısıtmadaki iddiasını da ortaya koydu. Almanya’da düzenlenen Uluslararası Banyo Ekipmanları, Bina, Enerji, Klima Teknolojileri ve Yenilenebilir Enerjiler Fuarı ISH 2017’de ilk kez tanıtılan Daikin markalı ilk kombi, aynı zamanda sektörünün en küçük hacimli cihazı olarak segmentinde önemli bir yeniliğin de öncüsü oldu.

DAIKIN, İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNDE BES 6001 SERTİFİKASI ALAN İLK MARKA OLDU

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Daikin sektöründe bir ilki daha başardı. Daikin, iklimlendirme cihazlarına yönelik sorumlu temin edilme derecesi alarak sektöründe bir ilki daha başardı. Daikin, Belçika fabrikasında üretilen Altherma, Sky Air ve VRV cihazları da dahil olmak üzere, ürünleri için BES 6001 sertifikası almayı başaran ilk HVAC üreticisi oldu.

Daikin’in yüzde 15 indirimli klimalarıyla bu yaz daha serin geçecek.

Etiketler:  , , , , , , , , ,
KAVURUCU YAZ SICAKLARINI KEYİFLE KARŞILAMAK İSTEYENLERE DAIKIN’DEN İNDİRİM FIRSATI
Daikin’in yüzde 15 indirimli klimalarıyla bu yaz daha serin geçecek.
İklimlendirme sektörünün dünya devi Daikin, kavurucu yaz sıcaklarını serin serin karşılamak isteyenleri mutlu edecek bir kampanya başlattı. Daikin’in üstün teknolojili ve enerji tasarruflu klimalarını tüketici ile buluşturmak amacıyla düzenlediği kampanya, Tegora serisi klimalarda 15 Haziran’a kadar yüzde 15 indirim ve 5 yıllık garanti süresi sunuyor.

Baymak ve Yenilenebilir Enerji

Etiketler:  , , , , , , ,
Yenilenebilir enerji, sürekli devam eden doğal süreçler içerisinde var olan enerji akışından elde edilen enerjidir. Bu kaynaklar güneş ışığı, rüzgâr, akan su (hidro güç), biyolojik süreçler ve jeotermal olarak sıralanabilir. Yenilenebilir enerji, kaynağından alınan enerjiye eşit oranda veya kaynağın tükenme hızından daha çabuk bir şekilde kendini yenileyebilmesi ile tanımlanır.

Isıtma-soğutma sektöründe gerçekleştirdiği başarılı projelerine yenilenebilir enerji projelerini de ekleyen Baymak, yaptığı çalışmalarla özellikle güneş enerjisinden elektrik üretmek isteyen yatırımcıların hızla dikkatini çekmeye başlamıştır.

DAIKIN, JAPONYA ÇEVRE BAKANLIĞI TARAFINDAN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
Enerji verimliliği yüksek teknolojileri Daikin’e ödül getirdi.
İklimlendirme sektörünün lokomotif şirketi Daikin, küresel ısınmaya karşı geliştirdiği çevreci çözüm ve uygulamaları ile de sektörüne öncülük ediyor. Son olarak yeni nesil klimalarda çevre dostu R32 soğutucu akışkan kullanımını yaygınlaştırmaya çalışan Daikin, bu konudaki çalışmaları ile Japonya Çevre Bakanlığı tarafından ödüle layık görüldü.

DOĞRU İKLİMLENDİRME ENERJİ TASARRUFUNUN EN ÖNEMLİ KONUSU

Etiketler:  , , , , , , , ,
Isıtma-soğutma sektörünün öncü firması Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü nedeniyle yaptığı açıklamada azalan enerji kaynaklarına dikkati çekti. Enerji tüketimi konusunda herkesin sorumluluk almasını isterken, ısıtma, soğutma ve havalandırmada doğru çözümlerin tercih edilmesi ve daha az enerji kullanan cihazların yaygınlaşmasının hem faturalara hem de ülke ekonomisine olumlu yansıyacağı söyledi.

KULLANICILAR TALEP ETTİ, DAIKIN TÜRKİYE İÇİN ÖZEL KLİMA TASARLADI

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
Daikin Eye ile modunuzu tek bakışta öğrenin.
Kullanıcılarına 4 mevsim iklimlendirme konforu sunan Daikin’in yeni kliması Miyora, “Daikin Eye” ayrıcalığı ile hangi modda çalıştığını kullanıcılarına “bir bakışta” hatırlatıyor. Türkiye için özel olarak tasarlanan Miyora, parlak dış yüzeyi, yuvarlak hatları ve ince tasarımı ile tüketicinin taleplerini yansıtıyor.

Vaillant Enerji Danışmanlığı ile Türkiye´de 700 bin haneyi hedefliyor.

Etiketler:  , , , ,
Dünyanın önde gelen ısıtma ve soğutma sektörü markalarından Vaillant, Enerji Danışmanlığı ile konutların ihtiyaç ve tüketim yapılarına göre enerji modellemesi yaparak, daha verimli ve maliyet tasarruflu cihaz alternatifleri sunacak.

Dünyada 60’dan fazla ülkede 30 milyon müşterisine ısıtma ve soğutma konusunda çözümler üreten Vaillant, müşterilerine yeni alternatifler sunmaya devam ediyor. Enerji verimliliğine yönelik çalışmalar yapan ve kanun ve mevzuatlara uygun olarak müşterilerine beklentilerini karşılayacak ürünler sunan Vaillant, artık enerji danışmalığı vermeye de başlayacak.

TÜRKİYE´NİN İKLİMLENDİRME TERCİHİ AKILLI CİHAZLARDAN YANA

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
Gelişen teknoloji ve artan tüketici bilinci, pek çok alanda olduğu gibi iklimlendirme sektöründe de akıllı cihazların popülaritesini artırıyor. Enerji verimliliğini ‘olmazsa olmaz’ olarak değerlendiren kullanıcılar, inverter klimaları tercih ederken, hem akıllı göz teknolojisine hem de iOS ve Android uyumlu, havayı temizleyen, nem dengesini sağlayan teknolojilere ilgi gösteriyor.

DAIKIN HOVAL ISITMA SİSTEMLERİ´NİN KALİTESİNİ İŞ ORTAKLARINA YERİNDE ANLATTI

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Daikin, Türkiye´nin önde gelen proje firmalarını Vaduz´da ağırladı. Dünyaca ünlü kazanları ile ısıtma sektörünün önemli oyuncularından biri olan Hoval’in Lihtenştayn’daki üretim tesislerine bir gezi düzenleyen Daikin, Türkiye’nin önde gelen proje yöneticilerini yeni kazan teknolojileri hakkında bilgilendirdi.

KLİMA ALIRKEN VE KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Etiketler:  , , , , , , ,
Konfor ve tasarruftan taviz vermeden serinlemek mümkün.
Bunaltıcı yaz sıcakları ile birlikte klima alanlar ve almayı düşünenlerin sayısı artarken, Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, klima seçimi ve kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat çekti. Klima alırken kaliteden taviz verilmemesi gerektiğini vurgulayan Önder, bunun yanı sıra doğru kullanımın sağlık ve enerji tasarrufu açısından önemli olduğuna dikkat çekti.

Vaillant klimalar performans ve estetik kadar sağlığın da buluşma noktası

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Estetik, performans, kalite ve iyi servis hizmeti arayanlar için tasarlanana Vaillant klimalar, nemden arındırılmış temiz ve kuru hava konforunu sağlıyor…
Vaillant, 140 yılı aşkın tecrübesi ile ısıtma ve soğutma sektöründe yenilikler yapmaya ve bu yenilikleri de tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de tüketicileriyle buluşturmaya devam ediyor.
Vaillant’ın climaVAIR serisi VAI-6 inverter split klima cihazları; hem estetik, hem performans, hem de sağlık açısından klima sektörüne yeni bir soluk getiriyor. Vaillant bireysel klima sistemlerinin yanı sıra merkezi klima sistemlerinde bu yıl yeni olarak VRF sistemlerini piyasa sunuyor. Bu cihazlar ile tek dış ünite ile 64 iç üniteye kadar küçük bir daireden yüksek binalara kadar çözüm olanağı sağlayan flexible bir ürün ile tüketicilere Vaillant konforunu yaşatacak. VRF sistemleri Dc inverter teknolojisi ile gerek soğutma da gerekse ısıtma da çok yüksek verimlilik değerlerine ulaşılmakta.

Baymak Elegant Klima, bu yaz sıcaktan bunalanlara garantili serinlik sağlıyor

Etiketler:  , , , , , , , ,
Isıtma ve soğutma sektörünün en geniş ürün gamına sahip markası Baymak, A+ sınıfı enerji verimliliğine sahip Elegant’la bu yaz tüketiciye minimum elektrik tüketimi ile maksimum serinlik vadediyor.
Baymak Elegant’ın sıcaklık ölçebilen uzaktan kumandası ve ‘’I feel teknolojisi’’ sayesinde kullanıcı ortamda hissetmek istediği sıcaklığa kolayca erişebiliyor. Akıllı temizleme fonksiyonu ise klimanın iç ünitesini olası tozlanma ve kokudan arındırmada kolaylık sağlıyor.

17 Ülke, Bosch Termoteknik Türkiye Tarafından Yönetiliyor

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
İklimlendirme sektöründe ısıtmadan soğutmaya havalandırmadan endüstriyel sistem ürünlerine kadar tüm sistem çözümlerini sunan Bosch Termoteknik, Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu ve Kafkasya bölgesindeki 17 ülkeyi Türkiye’den yönetiyor. Merkez üssü gibi konumlanan Bosch Termoteknik, Manisa’daki fabrikasında 870 çalışanıyla kombi, ısı pompası ve komponent üretiminde rekorlar kırıyor. Duvar tipi kombilerde; 24 cihaz ailesi için 800’den fazla tipte üretim gerçekleştiren Bosch Termoteknik üretiminin yaklaşık yüzde 70’ini 34 farklı ülkeye ihraç ediyor.

Bosch´tan Türkiye´ye 200 milyon avro yatırım

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
Geçtiğimiz yıl toplam satışlarını yüzde 10 artırarak cirosunu 1,68 milyar Avro’ya yükselten Bosch Türkiye’nin, ihracat rakamı ise 1 milyar 22 milyon Avro oldu. Bosch bu rakamlarla, Türkiye’nin en fazla ihracat yapan ilk 10 şirketi arasında yer alırken, ülke toplam ihracatının yüzde 1’ini karşılamaya devam ediyor.

Vestel’in Plazma Inverter klima serisi en sağlıklı havayla serinletiyor

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Vestel’in A++ enerji sınıfı yeni Plazma Inverter klima serisi, ortam havasını 10 kat daha sağlıklı serinletirken 5 yıllık kompresör garantisiyle tüketicilerini yarı yolda bırakmıyor. Plazma Inverter klimalar sıcak yaz günleriyle başa çıkmak için en çok zaman geçirilen ev ve iş yerlerinin ortamını sağlıklı şekilde serinletmek isteyenlerin tercihi oluyor.

Turbo soğutma ve ısıtma özelliğine sahip Vestel klimalar ani serinleme ya da ısınma ihtiyacı duyulan zamanlarda ortamı hızlıca istenilen sıcaklığa getiriyor. Plazma Inverter klima serisi uzaktan kumanda sistemine kazandırılan “I Feel”(hissediyorum) özelliği sayesinde ortamın ısı derecesini hissederek kullanıcıların ihtiyacına göre ortam ısısını dengeleyebiliyor.

Türkiye´nin En Yüksek Kapasiteli Güneş Enerjisi Santralinin Açılış Töreni Gerçekleşti

Etiketler:  , , , , , ,
Türkiye’nin tek projede en yüksek kapasiteli güneş enerjisi santrali olmaözelliğiyle adından söz ettiren Anel Grup’un başarıyla tamamladığı Malatyaİnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’ndeki Güneş Enerjisi Santrali’ninaçılış töreni gerçekleştirildi. Anel Grup, bu proje ile Turgut Özal TıpMerkezi’nin elektrik ihtiyacının yüzde 33’ünü karşılayacak.

Yingli Solar’ın toplam panel satışları ilk çeyreğin sonunda 13 GW’ı geçti

Etiketler:  , , , , , , , ,
Yingli Solar dünya çapında
13 GW’lık panel sattı
Merkezi Çin’de bulunan ve dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan Yingli Solar’ın, yılın ilk çeyreği itibariyle dünya genelinde bugüne kadar yaptığı toplam panel satışı 13 GW’ı geçti ve şirket küresel temiz enerji hareketindeki liderlik konumunu pekiştirdi. Yingli Solar panelleri yılda yaklaşık 16 milyar kilovat/saat gücünde güneş enerjisi üretme kapasitesine sahip.
Dünyada 30 bölgesel ülke ofisine sahip, kurulduğu tarihten bugüne kadar 90’dan fazla ülkeye 50 milyonun üstünde panel satışı gerçekleştiren, dünyanın en büyük güneş paneli üreticisi Yingli Solar, 2015’in ilk çeyreği itibariyle dünya çapında bugüne kadar yaptığı toplam güneş paneli satışlarını 13 GW’ın üstüne çıkararak büyük bir başarıya imza attı.

DAIKIN YENİ NESİL SOĞUTUCU AKIŞKAN R32 İLE İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜ YENİDEN ŞEKİLLENDİRİYOR

Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Daha küçük ve daha az elektrik tüketen klimalar geliyor.

Düşük küresel ısınma potansiyeline sahip soğutucu akışkan R32 ile iklimlendirme sektörü yeniden şekilleniyor. Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de R32 soğutucu akışkanını içeren ilk split klimaları piyasaya sunan Daikin, bu soğutucu akışkanın yaygınlaşması için çalışıyor. Çünkü çevre dostu bu yeni nesil soğutucu akışkan ile daha küçük ve daha az elektrik tüketen klimaların üretilmesi mümkün.

Bosch, 100’ün üzerinde üniversite mezunu arıyor

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Bosch Türkiye, 2015 yılı içerisinde 100’ün üzerinde üniversite mezunu işe almayı planlıyor. İşe alınması planlanan her dört çalışandan üçü mühendislik alanında olacak. Makine ve elektrik mühendislerine yönelik iş imkânlarının yanı sıra, Bosch Türkiye IT eğitimine sahip yeni mezunlar için de iş imkânı sağlıyor.

Ariston Thermo başarıyı ödüllendirdi

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Isıtma sektörünün lider firması Ariston Thermo, iş ortaklarının performanslarını ödüllendirmek üzere Sırbistan’ın başkenti, Tuna ve Sava nehirlerinin buluştuğu doğa harikası Belgrad’a bayi gezisi düzenledi.

DAIKIN TÜRKİYE HOVAL ÜRÜNLERİNİ TANITTI

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Buckingham Sarayı´nın kazanı Hoval,
Daikin ile Türkiye pazarında büyümesini sürdürüyor

İklimlendirme sektörünün Japon devi Daikin, Türkiye’de 10 yıldır distribütörlüğünü yaptığı Hoval ürünlerini Daikin Akademi’de sektöre tanıttı. Daikin ve Hoval yöneticileri, Hoval ürünlerinin özelliklerini mühendis ve yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda katılımcılarla paylaştı.

MITSUBISHI ELECTRIC´TEN MÜCEVHER KLİMA

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
A+++ Yeni Kirigamine Zen Klimalar,
yenilenen tasarımlarıyla göz kamaştırıyor

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri imzalı Yeni Krigamine Zen, modern dizaynı, zarafeti ve üstün performansı ile dikkat çekiyor. Uzak Doğu Zen felsefesinden esinlenilerek tasarlanan Yeni Kirigamine Zen Klimalar evinizin en kıymetlileri arasında yerini almaya hazır. Ortamla uyumlu 3 farklı renk seçeneği sunan Zen Klimalar, A+++ enerji sınıfı özelliğiyle de öne çıkıyor.

Daikin CEO´su Önder: Akıllı iklimlendirme çözümleri hem faturaları hem de cari açığı düşürür

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, ısıtma, soğutma ve havalandırmada doğru çözümlerin tercih edilmesi ve daha az enerji kullanan cihazların yaygınlaşmasının hem faturalara hem de cari açığa olumlu yansıyacağını söyledi.
Cari açık, enerji verimliliği ve iklimlendirme sektörü arasındaki yakın ilişkiye dikkat çeken Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, üretim süreçlerinin iyileştirilmesi ve tüketim bilincinin gelişmesi kadar tasarruf değerleri yüksek yeni teknolojik cihaz kullanımının da tasarruf açısından önemli olduğunu vurguladı. Enerji Verimliliği Haftası’nda tasarrufun yanı sıra bu konuların da gündeme getirilmesi gerektiğini belirten Önder, sadece akıllı doğru iklimlendirme çözümleri kullanımının artmasının bile cari açığa önemli katkıları olacağını dile getirdi.

Bosch Termoteknik’ten Enerji Tasarrufu Sağlayan Çözümler

Etiketler:  , , , , , , , ,
Bosch Termoteknik, Buderus ve Bosch markalı yoğuşmalı kombileri, ısı pompası, güneş kollektörleri ve LG Inverter klimaları ile enerji tasarrufu sağlayan ısıtma ve soğutma çözümleri sunuyor. Buderus ve Bosch markalı yoğuşmalı kombiler oda kumandasıyla birlikte kullanıldığında, değişken şartlara bağlı olarak, yüzde 40’a varan tasarruf sağlarken, LG Inverter klimalar, oda ısısını 5 dakika gibi kısa bir sürede 5 dereceye kadar değiştirebiliyor.

Ariston Thermo yeni kombi serisinin ilki olan CARES PREMIUM Samsun´da tanıtıldı

Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
ARISTON THERMO´NUN, YENİ YOĞUŞMALI KOMBİSİ CARES PREMIUM’UN SAMSUN LANSMANI YAPILDI
Isıtma ve kullanım suyu sistemleri sektörünün lideri Ariston Thermo’nun yeni ürünü CARES PREMIUM’un devam eden lansmanlarında bu seferki durak Samsun oldu. 100’den fazla bayinin katıldığı Samsun lansmanında bayilere genel ve teknik bilgiler verildi.

ARISTON YENİ MERKEZİNDE; EĞİTİM VE SHOWROOM BİR ARADA

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Isıtma ve kullanım suyu sistemleri sektörünün lideri Ariston, yeni merkezine taşındı
Eğitim merkezi ve tüm ürünlerin sergilendiği showroom´un da bulunduğu yeni binasına taşınan Ariston Thermo, hem müşterilerine hem de bayi ve servislere daha geniş alanda maksimum kalitede hizmet verecek.

UZMAN GÖRÜŞÜ: KLİMA ALIRKEN

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Klima alırken, klimanın kurulacağı alanın metrekaresi, izolasyon durumu, cephesi ve camları, bunların hesaplanması önemli konular. Çünkü Klimanın tipini ve ısıtma ve soğutma kapasitesini (BTU) belirlerken bütün bu parametreler önemlidir.

Birde sizin beklentileriniz var tabi…

Son beş yılda 32 milyon Avro´luk yatırım yaptı

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
Sektörünün güçlü isimleri arasında yer alan Bosch Termoteknik, Manisa Fabrikasına son beş yılda 32 milyon Avro`luk yatırım yaptı. Bosch Termoteknik Türkiye, Ortadoğu ve Kafkasya Satış Genel Müdürü Zafer Polat, Manisa fabrikalarının dünya çapında AR-GE merkezi haline geldiğinin altını çiziyor.

KLİMA HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HERŞEY!

Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Günümüzde lüks olmaktan çıkıp hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen klimalarla ilgili tüketiciler, maalesef pek çok hatalı bilgi ve uygulama ile karşılaşıp yanlış klima seçimi yapabiliyor ve günün sonunda hüsrana uğrayabiliyor. Her zaman ifade ettiğimiz gibi “Klima seçimi ciddi bir iştir.” Mekâna uygun olarak seçilmiş, doğru yere montajı yapılmış, düzenli olarak bakımı yapılan, enerji verimliliği yüksek klimalar hem yaz-kış rahat ve konforlu bir ortam hem de enerji tasarrufu ile bütçenize ve ülke ekonomisine katkı sağlar.

Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri olarak “klima” konusunun sizi de yakından ilgilendirebileceğini düşündük ve sizin için “Klima Hakkında Herşey” isimli bu yazıyı hazırladık. Sezonsal Verimlilik kriterleri, inverter klimalar, klima seçerken ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler, hesap yöntemleri ve klima için doğru yerin keşfi konularının yer aldığı bu çalışmamızın sektörel bilgilerin daha anlaşılır olması açısından faydalı olacağını umarız.

Ferroli, Isı Pompası Sistemleri ile Hem Enerji Tasarrufu Yapın, Hem de Çevreye Zarar Vermeyin

Etiketler:  , , , , , ,
Ferroli Isı Pompası Sistemleri, yenilenebilir ve çevreye dost teknolojisi sayesinde enerji verimliliği sağlarken, işletme maliyetlerinin düşmesi ile ekonominize de katkı sağlıyor.

5 Haziran Dünya Çevre Günü tüm ülkelerde kutlanırken, Ferroli Isı Pompası Sistemleri ile yenilenebilir enerji kaynağından elde edilecek ısıyı kullanarak yaşam alanlarındaki konfor ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Bu avantajların arasında yenilenebilir kaynak kullanımı, enerji verimliliği, işletme maliyetlerinin düşmesi, sıcak kullanım suyu üretimi, soğutma fonksiyonu, kontrol ve entegrasyon yer alıyor.

MITSUBISHI ELECTRIC SODEX 2014’TE TEKNOLOJİSİNİ KONUŞTURDU

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yeni Hybrid Sistemin lansmanını yapan Mitsubishi Electric, Türkiye klima pazarı ile ilgili hedeflerini de açıkladı.

Enerji tasarruflu ve çevreye duyarlı teknolojik ürünleriyle öne çıkan Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, Türkiye’nin en büyük fuarı ISK SODEX 2014’te (Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma, Havuz ve Güneş Enerji Sistemleri Fuarı) Yeni Hybrid Sistemlerin lansmanını yaptı.

Tüketiciler artık aldıkları iklimlendirme cihazının enerji sınıfını bilecek

Etiketler:  , , , , ,
İklimlendirme cihazlarına enerji verimliliği şartı geliyor

İklimlendirme sektöründe tasarrufu ve verimliliği ön plana çıkaracak olan ErP sistemli ürünler 2015’te Avrupa’da, 2017’de ise Türkiye’de piyasaya girmesi planlanıyor. Sektöründe daima ilklerin öncüsü olarak gazlı termosifon, şofben, duvar tipi kat kaloriferi ve kombinin mucidi Vaillant ise, ErP sistemi üzerine Avrupa’da edindiği deneyimlerle Türkiye pazarında öncü olacak.

Enerji sınıfında Mitsubishi önceliği

Etiketler:  , , , , , ,
Dünya enerji verimliliği için çalışırken 2012 yılı sonu itibariyle cari açığının yüzde 71’i enerji ithalatından kaynaklanan Türkiye’de de enerji verimliliği yol haritası çizildi.

Artık Antalya için A sınıfı olan bir klima İstanbul için A sınıfı olmayabilir

Etiketler:  , , , , , , , ,
Ülkelerin ekonomik ve ekolojik dengelerinin korunmasında en önemli faktör kuşkusuz ki enerji… Türkiye de enerji kaynaklarını verimli kullanmak konusunda daha başarılı projelere gereksinim duyuyor. Çünkü 2012 yılı sonu itibariyle ülkemizin cari açığının yüzde 71’i enerji ithalatından kaynaklanıyor. Enerji ihtiyacımızı karşılamak için 2012 yılında 60 milyar dolar harcadık ve bu rakamın 2023 yılında 106 milyar dolar seviyesine çıkması bekleniyor.

FERROLİ’DEN DOĞRU VE TASARRUFLU KOMBİ KULLANIM ÖNERİLERİ

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Soğuk kış aylarında doğru kombi kullanımı doğalgaz faturalarında tasarruf sağlayacak!

Isıtma ve soğutma sistemlerinin öncü markası Ferroli, soğuk kış aylarında kombi kullanımı konusunda tasarruf tedbirlerini anlatıyor. Enerji sistemlerini doğru biçimde kullanarak doğalgaz faturalarında tasarruf sağlamak mümkün.

Kombi sistemleri bağımsız ısınma konforu sağlar. Bu nedenle de kombi kullanıcısı istediği sürede isteği kadar ısınabilir. Merkezi ısınma sistemleri ise özellikle 3-4 daireden fazla olan konutlarda, yakıt ekonomisi açısından kombilerden daha avantajlıdır. Ancak kombideki bağımsız ısınma konforu merkezi sistemlerde yakalanamamaktadır. Ferroli, kombi sistemlerini doğru kullanmak için çok sorulan soruların yanıtlarını veriyor.

Bosch Termoteknik, Manisa’dan 34 Ülkeyi Isıtıyor

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Enerji verimli ısıtma, soğutma sistemleri ve sıcak su çözümlerinde Avrupa’nın lider tedarikçilerinden Bosch Termoteknik, Manisa’da bulunan fabrikasından Avrupa, Kafkaslar, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Latin Amerika ve Uzak Doğu’daki toplam 34 ülkeye ısıtma çözümleri sunuyor. Ar-Ge yatırımları ile öne çıkan ve üretiminin yüzde 70’ini ihraç eden Bosch Termoteknik Türkiye, 2013 yılını, 2012 yılında kırdığı 500 bin kombi üretim rekorunu egale ederek 600 bin kombi üretimi ile kapatacak.

Kış boyu tasarruflu ısınmak isteyenlere Bosch Slim İnverter Klima

Etiketler:  , , , , ,
A enerji sınıfı Bosch klimalardan bile yüzde 35 daha az
enerji tüketilmesini sağlayan eşsiz İnverter Teknolojisi’ne sahip
Bosch Slim İnverter klimalar, özellikle kışların daha ılıman geçtiği
iklim bölgelerinde yaşayanlar, evinin tek odasını kullananlar ve 1+1 dairelerde
oturanlar için çok ideal. Sadece 15 cm’lik kalınlığı ve kompakt boyutları ile
her mekâna kolayca sığan Bosch Slim İnverter klimalar, bulunduğu ortama
dekoratif bir hava da katıyor. Hem enerji tasarruflu hem çok kullanışlı hem de
şık Bosch Slim İnverter klimalar ile kışın ısınmak bir keyif haline geliyor.

CLIMAMED 2013 Kongresi Gerçekleşti

Etiketler:  , , , , , ,
Pazar hacmi 1.3 trilyon dolara ulaşacak “Sıfır Enerjili Binalar” ın formülleri için uluslararası platformdan uzmanlar İstanbul’a bir araya geldi. Net Sıfır Enerjili Binalar, Akdeniz Ülkeleri Uluslararası İklimlendirme Kongresi CLIMAMED 2013’te ele alındı.

Akdeniz Ülkeleri Tesisat Mühendisleri Dernekleri’nin (AICARR – İtalya, AICVF – Fransa, APIRAC – Portekiz, ATECYR – İspanya, TTMD – Türkiye) ortaklaşa düzenlediği ve TTMD’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen CLIMAMED, 3-4 Ekim 2013 tarihleri arasında İstanbul Harbiye Askeri Müze Kongre Merkezi’nde yapıldı.

FERROLİ’DEN DOĞALGAZ FATURALARINIZI AZALTACAK ÖNERİLER

Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Ferroli, sezon öncesi yılda 1 kez kombi bakımı, oda termostatları, doğru termostatik vana kullanımı ve yenilenebilir enerji kullanmaya imkan tanıyan ısı pompası sistemleri ile hem iş yerlerinde hem de konutlarda doğalgaz tasarrufunu öngörüyor. Kombi bakımı yapılması cihazın çalışma kalitesini artırırken, oda termostatı kullanmak iç ortamdaki ısının daha doğru planlanmasına imkan tanıyor. Sistemi bu şekilde kullanmak yüzde 15’lere varan ilave tasarruf sağlıyor. Kombi olarak da yoğuşma teknolojili cihaz tercih edildiğinde; bu önlemlerle birlikte sağlanan enerji tasarrufu, doğalgaz faturalarında %35’e varan indirimleri beraberinde getiriyor.

Ferroli, yenilenebilir teknoloji ile her evi doğa dostu olmaya davet ediyor

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Ferroli, çevreye zarar vermeyen yenilenebilir teknoloji ürünleriyle her evi doğa dostu olmaya davet ediyor. Isı Pompası Sistemleri, enerji verimliliği, işletme maliyetlerinin düşmesi gibi pek çok avantajı sağlıyor.Yenilenebilir enerji kaynağından elde edilecek ısıyı kullanarak yaşam alanlarındaki konfor ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Ferroli Isı Pompası Sistemleri’nin pek çok avantajı bulunuyor. Bu avantajların arasında yenilenebilir kaynak kullanımı, enerji verimliliği, işletme maliyetlerinin düşmesi, sıcak kullanım suyu üretimi, soğutma fonksiyonu, kontrol ve entegrasyon yer alıyor.

DAIKIN’DEN YAZ-KIŞ TÜKETİCİ DOSTU ZHARA KLİMA!

Etiketler:  , , , , , , , ,
Hem akıllı hem de ekonomik klima
Zhara, dört mevsim konfor sağlıyor

Üstün enerji tasarrufu sağlayan yeni modelleri ile kullanıcısının beğenisini toplayan Daikin, performansı ile göz dolduran Zhara serisi klimaları ürün gamına kattı. Tüm Daikin inverter klimalar gibi en yüksek performansı en az enerji ile sağlayan Zhara, hem ısıtma hem de soğutma amaçlı kullanımı ile dört mevsim konfor yaşatıyor.

KLİMALAR GERÇEKTE NE KADAR ENERJİ HARCIYOR?

Etiketler:  , , , ,
KLİMADA DÜNYANIN 1 NUMARASINDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Dünyanın klima uzmanı olarak klimaların enerji kullanımıyla ilgili bilinmeyenleri açıklamak bize düşer. Çünkü yanlış bilinenler hem doğaya zarar veriyor, hem cep yakıyor.

Karbon Saydamlık Lideri Arçelik A.Ş. Dünya Çevre Günü’ne Dikkat Çekiyor

Etiketler:  , , , , , , ,
‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonuna paralel olarak ‘Sürdürülebilir Gelişim’ yaklaşımı ile hareket eden, çevreyi ve doğal kaynakları koruyarak sürdürülebilir kılmayı tüm faaliyetlerinde gözeten Karbon Saydamlık Lideri Arçelik A.Ş. doğanın ve ekolojik sistemin korunması konusunda çalışmalarına devam ediyor.
Tüm iş süreçlerinde ‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonuyla hareket eden Arçelik A.Ş., doğanın ve ekolojik sistemin korunması konusunda yürütmekte olduğu projelerle 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne dikkat çekiyor.

Profilo ile Türkiye Enerjisini Topluyor.

Etiketler:  , ,
Tüm Türkiye’den yaratıcı tasarruf fikirleri Profilo’nun Facebook sayfasında yarışıyorProfilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin Facebook üzerinden düzenlediği “Türkiye Enerjisini Topluyor” yarışması tüm hızıyla devam ediyor.

Sosyal medyayı takip eden tüketiciler arasında büyük ilgi gören yarışma başladığı günden bu yana 2 bin’i aşkın beğeni topladı.

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin 2010’dan bu yana devam eden ve evlerde daha fazla enerji tasarrufunu hedefleyen Türkiye Enerjisini Topluyor projesi tüm Türkiye’de devam ederken, Facebook üzerinden düzenlenen eğlenceli yarışma da sosyal medyada büyük ilgi görüyor. Katılımcıların kendilerine özgü, yaratıcı enerji tasarrufu yöntemlerini anlatıkları yarışmada en beğenilen dört paylaşım Profilo’nun enerji tasarruflu ürünleri ile ödüllendirilecek. Yarışmada birinci olan aynı zamanda Derya Baykal’ın program konuğu olacak.

Katılımcıların kendilerine özgü, yaratıcı enerji tasarrufu yöntemlerini fotoğraf ve video ile Profilo Facebook sayfasında paylaştıkları yarışmaya son katılım tarihi 7 Haziran Cuma

Siz de katılın kazanın!

Dünyanın 1 numarasından cebinizi serinletecek uyarı!

Etiketler:  , , , , ,
Mevcut enerji sınıfları gerçeği yansıtıyor mu?
Klima alırken dikkat edin, mutlaka sezonsal verimliliğini sorun. Tasarruflu diye aldığınız klima, sonradan cebinizi yakmasın.

Vestel Klimaları Yüzde 50´Ye Varan Enerji Tasarrufu Sağlıyor

Etiketler:  , , , , ,
Vestel´in yenilenen klimaları A enerji sınıfı klimalara oranla yüzde 50´ye varan enerji tasarrufu sağlayarak kullanıcılarına maksimum performansı en ekonomik şekilde sunuyor. V-Fashion, V-Plasma Plus ve V-Inverter olmak üzere üç farklı klima serisiyle klima ürün gamını genişleten Vestel, son teknoloji, yüksek tasarruf oranı ve şık tasarımı bir araya getiriyor.

Vaillant Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi yetkisi aldı

Etiketler:  , , ,
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü, Vaillant şirketine Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği ile zorunlu hale gelen Yeni yapılacak binalarda enerji kimlik belgesi düzenlemesi için yetki verdi.
Vaillant´tan yapılan açıklamaya göre, Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi (EVD) EVD Şirketi tanımı, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü (YEGM) veya yetkilendirilmiş kurumlar ile yaptıkları yetkilendirme anlaşması çerçevesinde, enerji verimliliği hizmetlerini yürütmek üzere yetki belgesi alan şirketleri ifade ediyor.

Isıtmada ilk 3´ü hedefleyen Daikin Frankfurt´ta gövde gösterisi yaptı

Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Dünyanın en büyük ısıtma soğutma ve enerji fuarı olan ISH Frankfurt, bu yıl Daikin, Rotex ve Airfel markalarının ısıtma sektöründeki iddiasına tanık oldu. Avrupa ısıtma pazarının ilk 3 oyuncusundan biri olmayı hedefleyen Daikin, 3 markasıyla birlikte katıldığı fuarda büyük ilgi gördü.

Odanızın her yeri istediğiniz serinlikte!

Etiketler:  , , , , ,
Sıcak havalarda evinizin her köşesi istediğiniz serinliğe bir türlü ulaşmıyor mu?

SAMSUNG´UN YENİ KLİMA SERİSİYLE TÜKETİCİLER, HEM FERAHLIYOR HEM DE TASARRUFLU SERİNLİĞİN KEYFİNİ ÇIKARIYORLAR

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Ağustos Sıcaklarında Samsung’un Yeni Klima Serisiyle Serinleyen Tüketiciler, Hem Ferahlıyor, Hem de Tasarruflu Serinliğin Keyfini Çıkarıyorlar.

Yenilikçi beyaz eşya alanında bir dünya lideri olan Samsung Electronics Co., Ltd.’in yeni seri Samsung Klimaları özellikle yoğun sıcakların yaşandığı Ağustos ayında evleri serinletmeye devam ediyor.

DAIKIN TÜRKİYE İLK 6 AYDA YÜZDE 65 BÜYÜDÜ!

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Isıtma-soğutma sektörünün öncü firması Daikin Türkiye, yılın ilk 6 ayında cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 65 oranında artırarak, 285 milyon TL’ye yükseltti. Sektör ortalamasının çok üzerinde büyüyerek yıllık ciro hedefinin yüzde 55’ine ilk 6 ayda ulaşan Daikin Türkiye, böylece sektör liderliğini de perçinledi. Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, 500 milyon Euro’luk 2015 hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, yurt içi ve yurt dışında yeni yatırımlarla büyüyeceklerini açıkladı.

Doğru klima nasıl seçilir?

Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Yaz aylarında sıcak ve nemle birlikte evimizdeki havanın kalitesi de düşer. İşte bu duruma karşı alınacak önlemler ve doğru klima seçimi…

TÜRKİYE SADECE AKILLI KLİMA KULLANARAK YILDA 500 MİLYON TL TASARRUF EDECEK

Etiketler:  , , , , , , ,

Küresel iklim değişikliklerinin etkisiyle son yıllarda kavurucu sıcakların yaşanması klimaya olan talebi her geçen gün daha da artırıyor. İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD), son 10 yılda 7 milyon adet split klimanın satıldığı Türkiye’de çevre dostu akıllı klimaların yaygınlaşması için bilgilendirme çalışmaları yapıyor. Türkiye’de interver klimalar ile yılda 500 milyon TL tasarruf yapabileceğini vurgulayan İSKİD üyeleri, Avrupa Birliği’ne uyum sürecine göre 2016 yılına kadar pazardaki tüm klimaların inverter olması gerektiğine de dikkat çekiyor.

Daikin Emura : Japon klima devi Daikin’den mükemmel tasarıma yeni bir imza

Etiketler:  , , , , , , , ,
Sadece ev elektroniği değil, mobilyaların bir parçası

İklimlendirme sektörünün liderleri arasında yer alan Daikin, Emura Inverter Klima modeliyle yıl boyu sürecek konforu, şıklıkla bir arada sunuyor. Şık ve sade tasarımıyla 2010 iF Ürün Tasarımı ödülünün de sahibi olan Daikin Emura’nın mühendislik harikası “Akıllı göz” teknolojisi de dikkat çekiyor.

Enerji Verimliliği Fuarı 12 Ocak’ta

Etiketler:  , , , , , ,
ENERJİ sektöründe faaliyet gösteren dünyanın en büyük markaları, Sektörel Fuarcılık tarafından 12-13 Ocak 2012 tarihlerinde düzenlenecek UEVF 2012 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda yerini aldı.

Bosch, 500 bininci kombiyi Manisa’da üretti!

Etiketler:  , , , ,
Bosch Termoteknik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Manisa Fabrikası, 500.000 adetlik üretimle önemli bir kilometre taşını daha geride bırakarak, sektörde çıtayı biraz daha yükseğe taşıdı.

Merkezî ısıtma faturayı yüzde 40 düşürecek

Yorum Yaz
Etiketler:  , , ,
Yeni binalarda merkezî ısıtma sistemi kurulması mecburiyetinin, ısınma giderlerini yüzde 40 düşüreceği hesaplanıyor. Merkezî ısıtma sistemli bina yönetimlerinin ısı harcamasını, ´daire başına kullanılan kadar ödemeyi´ sağlayacak şekilde pay ölçer sistemi kurması gerekiyor. Bunun için bina yönetimlerine tanınan son süre 2 Mayıs 2012 olarak belirlendi.

GÜNEŞ, RÜZGAR VE ÇÖPTEN ELEKTRİK ÜRETİLEBİLİR

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Güneşin yılın her günü parladığı bir ada ülkesi olan Kıbrıs’ın kuzeyinde de artık alternatif enerji kaynaklarıyla elektrik üretilebilecek. Yenilenebilir enerji için yasal düzenlemelerde önemli bir adım atıldı; “Yenilenebilir Enerji Yasası” Cumhuriyet Meclisi’nden oybirliğiyle geçti. Güneş ve rüzgar gibi çevre dostu kaynakların kullanılmasıyla üretilecek elektrik için devlet teşvikler de uygulayacak.

Airfel Yeni Digifel Premix Yoğuşmalı Kombi Yakıt Tasarrufu Sağlıyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Airfel’in Yeni Digifel Premix Yoğuşmalı Kombileri 
Tüketiciye Yakıt Tasarrufu Sağlıyor...

İklimlendirme sektörünün yenilikçi markası Airfel, son teknolojiyle ürettiği yoğuşmalı kombi modeli Digifel Premix Yoğuşmalı Kombi ile tasarruf ve kullanım özellikleri bakımından dikkat çekiyor.

Ferroli Ege Bölgesi´nde yüzde 50 büyüme hedefliyor

Etiketler:  , , , ,
Ferroli, enerji tasarruflu (yoğuşmalı) ürün tercihi Türkiye ortalamasının üç katına yaklaşan Ege Bölgesi´nde ısıtma ve soğutmada pazar payını, 2013 yılına kadar yüzde 50 arttırmayı planlıyor.

Bu Yaz Airfel Inverter Klimalar ile Buz Kesileceksiniz

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
İklimlendirme sektörünün öncü markası Airfel, enerji tasarrufu ve yüksek performansı bir araya getiren Inverter Serisi klimalarıyla dört mevsim ısıtma ve soğutma ihtiyacını karşılıyor.

İklimimizi değiştiren icat

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Yazın sıcak günlerinde, kapalı yaşam alanlarında klima bulundurmak lüksten çok zorunluluk haline geldi. Peki vazgeçemediğimiz bu cihazlar hakkında ne biliyoruz? İşte olumlu ve olumsuz yanlarıyla ´serin dünyanın´ portresi...

Airfel’den yüzde 30 daha az enerji harcayan klimalar

Etiketler:  , , , ,
İSTANBUL İklimlendirme sektörünün önde gelen markalarından Airfel, Inverter Serisi klimalarıyla mekânları dört mevsim ısıtıp soğutuyor

Alarko Carrier Xpower Gold ile Saatte 6 Kuruşa Serinleyin

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Alarko Carrier, A sınıfı enerji etiketine sahip Carrier XPower Gold serisi klimalar ile standart klimalara oranla yüzde 50 enerji tasarrufu sağlıyor.

Buderus ve Daikin Teskon Sodex Fuar’ında Yeni Ürünlerini Tanıttılar

Etiketler:  , , , , ,
Bosch Termoteknik´in üstlendiği dünyanın lider iklimlendirme sistemleri üreticisi Daikin ve Buderus ürün çeşitleriyle Teskon Sodex Fuar´ında dikkat çekti.

Vaıllant´ın Pazarlama Ordusu Tüketici

Etiketler:  , , ,
Mehmet Bayer - Vaillant Türkiye Genel Müdürü Levent Taşkın, tüketicinin tercih ettiği bir marka durumuna gelmenin kolay bir şey olmadığını söyledi.

Kombi satıcılarına ŞOK! Türkiye´de kombiler tarih oluyor, merkezi ısıtma başlıyor!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,

Paylaş |
Yeni binalarda kombiler tarih oluyor, merkezi ısıtma başlıyor
Türkiye´de 5 Aralık´tan itibaren inşa edilecek binalarda merkezi ısıtma sistemi zorunlu hale gelecek. Bu uygulama ile yıllık 2 milyar dolar tasarruf sağlanacağı tahmin ediliyor.

Alarko Carrier, 2011’de Yeni İş Birliklerine İmza Atacak

Etiketler:  , , , ,
Yılda 2 milyon doları Ar-Ge ve ürün geliştirme yatırımına ayıran Alarko Carrier, son 2 yılda da 30 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. 2011 yılında yeni iş birlikleri ile faaliyetlerini sürdürecek olan firma, yıl içinde yeni ürünleri de piyasaya sunmayı planlıyor.

KLİMA KULLANANLAR DİKKAT

Etiketler:  , , ,
CHP Buca Belediye Meclis Üyesi olan Makine Mühendisi Güngör Kaya, hayatımızın her evresine giren klima ve klimaların kullanımı konusunda önemli uyarılarda bulunarak vatandaşları uyardı.

Airfel %30 tasarruflu ısıtıcı üretti kampanyası!

Etiketler:  , ,
Airfel’in ürettiği ESH Infrared Isıtma Sistemleri, emsallerine oranla yüzde 30 enerji tasarrufuna imkân tanıyor

Sanko Enerji, tamamen yenilenebilir kaynakları kullanan ve temiz enerji üreten...

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Sanko Enerji nin en önemli ayrışma noktalarından biri “100% TEMİZ” enerjimizle size süreklilik garantisi ve güven sunmaktır.

Bu kış soğuk hava evinize

Etiketler:  , , ,
Kış kapıda... Kışın soğuğunu iliklerinizde hissetmeden yaşamak istiyorsanız seçeneğiniz çok

Orta Asya´nın En Büyük Güneş Enerjisi Santrali Özbekistan´da Faaliyet Gösteriyor

Etiketler:  , , , , ,
Sovyet Birliği döneminde 1981 yılında temeli atılan bölgenin en büyük güneş enerjisi santrali, Özbekistan´da faaliyet gösteriyor. Yaklaşık 13 katlı bir bina yüksekliğindeki tesis 1987´de faaliyete geçmiş. Fiziki yapısıyla ilginç bir görüntü oluşturan tesise asansör ve merdivenle çıkılabiliyor. Tesiste 2 bin derecede metaller eritilebiliyor.

Tesis güneş enerjisiyle çalışan dünyanın en güçlü metal eritme ocaklarından biri. Sadece güneş enerjisinden faydalanıldığı tesisteki ocaklarda eritilme derecesi yüksek ender metaller, sorunsuz bir şekilde sıvı haline getiriliyor.

Termoteknik´ten İki Verimli Kombi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Termostel Ve Termoslim Kombileri, Küçük Hacimleri Sayesinde Her Mekana Uyum Sağlıyor.

İngiliz ISG şirketinin iştiraki olarak Türkiye´de faaliyetini sürdüren Termo Teknik´in yüksek kalitede kombileri ısıtma konforunu en üst düzeye taşıyor.

Airfel´den Yeni Distribütörlük Anlaşması

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , ,
Üstün Alman Teknolojili Kaco Inverter´ler Airfel ile Türkiye´de Sanko Holding şirketlerinden Airfel, yeni bir distribütörlük anlaşmasına imza attı
Üstün Alman Teknolojili Kaco Inverter´ler Airfel ile Türkiye´de Sanko Holding şirketlerinden Airfel, yeni bir distribütörlük anlaşmasına imza attı. Almanya´da iklimlendirme pazarının yenilikçi firmalarından biri olan Kaco New Energy´nin fotovoltaik sistemlerinin Türkiye´deki satışı Airfel tarafından gerçekleştirilecek.

Sıcaklar elektrik tüketimini artırdı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Yaz aylarında sıcaklardan bunalanların klima kullanımına yönelmesi dolayısıyla Çatalağzı Termik Santrali (ÇATES), yılın en fazla elektrik üretimini Temmuz ayını da aşarak 188 milyon 796 bin kilovat saat (KWH) ile Ağustosta yaptı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Türkiye´nin enerji ihtiyacına üretimiyle katkı sağlayan 2x150 megavatlık kurulu güce sahip ÇATES´te, yaz aylarında özellikle klima kullanımının yaygınlaşması nedeniyle artan enerji ihtiyacı nedeniyle en üst seviyede üretim yapılıyor.

Isınma Alanı 2 Bin Metrekareyi Geçen Binalarda Merkezi Sistem Zorunlu

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
SAMGAZ Müşteri Hizmetleri Müdürü Esra Göktepe, doğalgaz abonelerinin sıkça sorduğu doğal gaza geçiş ile ilgili evraklar ve ödeme bilgileri ile ilgili merak edilenleri açıkladı.

Airfel’den yeni distribütörlük anlaşması

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Üstün Alman teknolojili Kaco Inverter’ler Airfel ile Türkiye’de
Sanko Holding şirketlerinden Airfel, yeni bir disribütörlük anlaşmasına imza attı. Almanya’da iklimlendirme pazarının yenilikçi firmalarından biri olan Kaco New Energy’nin fotovoltaik sistemlerinin Türkiye’deki satışı Airfel tarafından gerçekleştirilecek.

Müteahhitler ´enerji parasını ben ödemiyorum´ diye ucuz cihaz takıyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Tasarrufu teşvik için iki yıl önce başlatılan Enerji Verimliliği Projesi konusunda uygulamada aksaklıklar yaşanıyor. Radyatör üreticisi Termoteknik´in genel müdürü Cem N. Yılmaz, ürettikleri yüzde 25 enerji tasarruflu radyatörleri müteahhitlere teklif ettiklerini, ancak ´Kullanılan enerjinin parasını ben vermiyorum´ diyerek, evlere ucuz cihazları taktıklarını belirtiyor.

GÜNEŞ ELEKTRİĞİ YOL HARİTASI HAZIRLANIYOR

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Güneş elektriği yol haritası hazırlanıyor Ulusal Fotovoltaik (FV) Teknoloji Platformu´nun 3. Genel Toplantısı, 13 Nisan 2009 günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı´nda 56 platform üyesinin yanısıra 82 kuruluştan 115 gözlemcinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Serinlemek için 10 gün bekleyin

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , ,
Kavurucu sıcaklar klima satışını patlattı. Talepleri karşılamakta zorluk çeken firmalar, montaj için günler sonrasına tarih veriyor.

Bazı kentlerde 45 dereceyi bulan hava sıcaklıklarıyla son yılların en bunaltıcı ve nemli günlerini yaşayan Türkiye’de klima satışları patladı. Stoktaki ürünler neredeyse tamamen tükenirken yoğunluktan bir günde yapılacak montaj için alıcılara en az bir hafta süre verilmeye başlandı.

Satışlar patladı, son 10 günde bir aylık klima satışı yapıldı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Bunaltıcı sıcaklar klima ve vantilatöre rekor satış olarak yansımaya devam ediyor. Ağustos ayının ilk 10 gününde temmuz ayındaki kadar klima satıldı

VAROL NALBANT İSTANBUL

Enerji tüketiminde rekor kırdıran sıcaklar, klima satışlarına da rekor kırdırmaya devam ediyor. Temmuz ayı sonundan bu yana satışlar zirve yaparken, klima ve vantilatörler yok satmaya başladı. Özellikle ağustos ayında klimaya olan talep zirve yaparken, İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD), ağustos ayının ilk 10 gününde temmuz ayındaki kadar klima satıldığını açıkladı. Mevcut durumun sürmesi halinde ağustos sonunda 2009 yılı ilk 8 ay rakamının geçilmesinin beklendiği belirtildi.

Klima, elektrik kullanımını artırdı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , ,
KAYSERİ - Kayseri, son yılların en sıcak aylarını yaşıyor. Hava sıcaklığının 35 derece olduğu kentte, klimalara olan talep yoğunlaşınca elektrik kullanımı da arttı. Geçen yıla göre Kayseri´de elektrik kullanımı yüzde 13 ila 15 civarında artış gösterdi.

15 Eylül´den önce bayilerde klima yok

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , ,

Sıcaklardan kurtulmak için klima bayilerinin kapısını aşındıran Türk halkı stokları tüketti. Yeni klimalar en erken eylül ortasında satışa sunulacak

Vatandaş İlknur ve Volkan Gürcan çifti sıcaktan bunalınca evlerine klima taktırmak istedi istemesine ama başvurdukları her bayiden stoklarımızda klima kalmadı yanıtını aldı.

KLİMALARIN GÜCÜ GÜNEŞ ENERJİSİNDEN

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
BURSA (İHA) - Aşırı çöl sıcaklarının yaşandığı son günlerde Uludağ Üniversitesi (UÜ) öğretim üyelerinin geliştirdiği sistem, evlerin güneş enerjisiyle soğutulmasını sağlıyor. Türkiye´nin ilk konutsal kullanım amaçlı güneş enerjisi kaynaklı soğutma-ısıtma uygulaması, ´güneş ülkesi´ olarak nitelendirilen Türkiye´de ekonomiye büyük katkı sağlayacak.

KLİMALARIN GÜCÜ GÜNEŞ ENERJİSİNDEN

Yorum Yaz
Etiketler:  , , ,
Aşırı çöl sıcaklarının yaşandığı son günlerde Uludağ Üniversitesi (UÜ) öğretim üyelerinin geliştirdiği sistem, evlerin güneş enerjisiyle soğutulmasını sağlıyor. Türkiye´nin ilk konutsal kullanım amaçlı güneş enerjisi kaynaklı soğutma-ısıtma uygulaması, ´güneş ülkesi´ olarak nitelendirilen Türkiye´de ekonomiye büyük katkı sağlayacak.

Bakan Yıldız: Sıcak Hava Nedeniyle Artan Klima Kullanımı Elektrik Tüketimini Zirveye Taşıdı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Elektrik Tüketiminin Günlük 700 Milyon Kilovat Saat ve 34 Bin Megavatlık Kurulu Güç Kapasitesiyle Cumhuriyet Tarihinin En Yüksek Seviyesine Çıktığını Kaydetti. Yıldız, Artan Sıcaklar Nedeniyle Klima Kullanımı ve Sanayideki Tüketimin Elektrik Tüketimini Zirveye Taşıdığını Söyledi.

Airfel Inverter Klimalar Şık Tasarımları ile Beğeni Topluyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün öncü firmalarından Airfel, estetik ve şık kompakt tasarımlı ön panel ve LCD ekrana sahip Inverter klimaları ile sektörde fark yaratmaya devam ediyor. Geliştirilmiş filtreleri ile ortamda bakteri oluşumunu engelleyen yüksek kapasiteli yeni Inverter modeli klimalar, yaz-kış evinizde bahar havası estiriyor. Kullanıcılara teknolojinin tüm avantajlarını bir arada sunan Inverter klimalar, yaz aylarında sıcak havalardan bunalanların kurtarıcısı, kış aylarında ise soğuk havalara karşı en iyi koruyucu oluyor.

Arçelik Multi Inverter Serisi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Arçelik AŞ Multi Inverter klima serisi hafif ticari alanlar ve konutlar için yüksek konforlu, kompakt ve ekonomik çözümler sunuyor. Multi F ve Multi FDX klima sistemleri, bir dış üniteye birden fazla iç ünite bağlama imkanı sunuyor. Böylece farklı mekanların ısıtma-soğutma ihtiyaçlarını, bir dış ünite kullanarak karşılamak mümkün. Her bir iç mekanda kullanılacak olan iç ünite kapasitesi ve tipi, ihtiyaca göre esnek olarak belirlenebiliyor.

Toshiba´nın Estia, havadaki enerji ile ısıtacak

Etiketler:  , , , ,
Alarko Carrier´in distribütörü olduğu Toshiba´nın Estia ısıtma - soğutma cihazı Türkiye´de satışa sunuldu. Ana enerji kaynağı olarak havadaki ısıyı kullanan cihaz, doğalgaza göre enerji maliyetini İstanbul´da yüzde 30, diğer illerde yüzde 50 düşürecek. Kendisini 2-3 yılda kendini amorte eden ürünün iç piyasada satış fiyatı 8 bin Euro´dan başlayacak.

Airfel, Fotovoltaik sistemler konusunda önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Airfel’in de üyesi olduğu “ULUSAL FOTOVOLTAİK TEKNOLOJİ PLATFORMU (UFTP)” Fotovoltaik Güç Sistemleri Grubu 4. Toplantısı 17.02.2010 tarihinde Airfel Akademi Eğitim Salonunda yapılmıştır.

Toplam kullanım alanı bin metrekareyi geçen binalarda kombi kullanımı yasaklandı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Toplam kullanım alanı bin metrekareyi geçen binalarda kombi kullanımı yasaklandı. Bu binalarda ısınma, merkezi sistem ile yapılacak. Yönetmelik sadece yeni binaları kapsıyor, eski binalar uygulamadan etkilenmeyecek.

Bayındırlık Bakanlığı tarafından geçen yıl yayımlanan, Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği dün itibarıyla yürürlüğe girdi.

Kombi yasağı ve sıradaki 13 milyon ev

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Yürürlüğe giren Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği ile bin metrekarenin üzerindeki yapılarda kombi kullanımı yasaklandı.Binalarda Enerji Performansı (BEP) Yönetmeliği 5 Aralık 2009’da yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre bu tarihten sonra yapılan ve inşaat alanı bin metrekarenin üzerinde olan binalarda artık kombi yerine merkezi ısıtma sistemi kullanılacak. Yönetmeliğin hayata geçmesi “Türkiye’de kombi pazarı bitti mi” sorusu gündeme getirdi.

Bin metrekareyi geçen binalarda kombi kullanımı yasaklandı.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Yeni yönetmeliğe göre, toplam kullanım alanı bin metrekareyi geçen binalarda kombi kullanımı yasaklandı. Zaman gazetesinin haberine göre, bu binalarda ısınma, merkezi sistem ile yapılacak. Yönetmelik sadece yeni binaları kapsıyor, eski binalar uygulamadan etkilenmeyecek. Merkezi ısıtmada katı yakıt verimi en az yüzde 75, sıvı ve gaz yakıtlarda ise Sanayi Bakanlığı´nın yayımladığı yönetmelikte yer alan iki yıldız verim sınıfından daha düşük olamayacak.

AIRFEL GAZİANTEP İNŞAAT VE YAPI MALZEMELERİ FUARI’NA DAMGASINI VURDU.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Isıtma-soğutma ve havalandırma sektörünün öncülerinden Airfel,
10-13 Aralık tarihlerinde Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen
Gaziantep İnşaat ve Yapı Malzemeleri Fuarı’nda ziyaretçiler tarafından ilgiyle takip edildi. Airfel, modern standı ve gelişmiş teknolojilerle üretilen geniş ürün gamı ile fuarın adından en çok söz edilen markaları arasında yerini aldı.

Kış gelmeden müşterileri için ısınma önlemlerini alan mekan sahipleri Airfel´i tercih ediyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Enerji tasarruflu Airfel Infrared Isıtıcılar, kafe ve restoran gibi mekanlarda, Dumansız Hava Sahası çalışmalarıyla birlikte açık alanlara olan ihtiyacın artması ve kış mevsiminin zorluklarının müşterileri etkilememesi için, açık mekanların ısınma problemlerine en ideal çözüm haline geliyor.

BIG CHEF RESTAURANT´IN TERCİHİ AIRFEL ENERJİ TASARRUFLU INFRARED ISITICILAR OLDU

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Airfel Infrared ısıtıcılar, Sanko Park AVM’nin önemli buluşma merkezlerinden Big Chef Restaurant’ın da tercihi oldu.Açıldığı günden bu yana yalnızca Gaziantep’in değil bölgenin de önemli ticaret merkezlerinden biri haline gelen Sanko Park’ın popüler buluşma mekanlarından olan Big Chef Restaurant, Airfel Enerji Tasarruflu Isıtıcılar ile hem müşterilerine konforlu alanlar sunuyor hem de % 30 oranında enerji tasarrufu sağlıyor.

Mekan sahipleri Airfel’i tercih ediyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Enerji tasarruflu Airfel Infrared Isıtıcılar, kafe ve restoran gibi mekanlarda, Dumansız Hava Sahası çalışmalarıyla birlikte açık alanlara olan ihtiyacın artması ve kış mevsiminin zorluklarının müşterileri etkilememesi için, açık mekanların ısınma problemlerine en ideal çözüm haline geliyor. Tüm mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen, ekonomik, teknolojik ve estetik Yeni Airfel Infrared Isıtıcılar Bağdat Caddesi Suadiye Mado, Bağdat Caddesi Cafe Sante , Viaport AVM Sothe Restaurant’ın da tercihi oldu.

Airfel´den artan ısınma faturalarına ideal bir çözüm Airfel ESH

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Airfel Genel Müdürü Mehmet Oral, yeni Airfel Infrared ısıtıcıların pazara sunulması ile ilgili yaptığı değerlendirmede, piyasada bulunan ürünlerin performans ve kullanılan teknoloji olarak çok üzerinde yeni bir ürünü hazırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Tasarruflu Airfel Infrared Isıtıcılar / Airfel ESH Satışta

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Isıtma soğutma havalandırma sektörünün öncülerinden Airfel, tamamen kendi laboratuvarlarında geliştirdiği ve tüm güvenlik testlerinden geçirerek üretim bandına aldığı yeni infrared ısıtıcıları, tüketicilerin beğenilerine sundu. Türkiye’de ilk ve tek performans testinden geçen infrared olma özelliği taşıyan yeni Airfel Infrared Isıtıcılar, diğer Infrared ısıtıcılara oranla % 30 enerji tasarrufu sağlıyor.

Güneş Enerji Sistemleri Üretim Hattı´yla Japonları şaşırttı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Isıtma soğutma sektörünün önde gelen firmalarından Baymak, dünyanın dört bir yanından gelen araştırmacıları ağırlamaya devam ediyor. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Japonya´dan Türkiye´ye gelen bilimadamlarını konuk eden firma, Güneş Enerji Sistemleri Üretim Hattı´yla şaşırttı.

Merkezi Sistem Mi Yoksa Kombi Sistemi Mi Daha Verimli Tartışmalarına Son Noktayı Koyan Ürün

Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Kombi ve kazan özellikleri “De Dietrich MC Serisi’’nde birleşti.

Dünyanın iki dev markası olan De Dietrich ve E.C.A. Türkiye’de son dönemde çokça tartışılan, “merkezi ısıtma sistemi mi, yoksa kombi sistemi mi daha verimli” tartışmalarına son noktayı koyuyor. De Dietrich duvar tipi yoğuşmalı kombi; MC serisinin ileri teknolojisi, hem yoğuşma teknolojisi, hem kompakt boyutları hem de birden çok kombinin birbirine kaskat bağlantı ile bağlanması sonucu yüksek kapasite ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. Geleceğin ısıtma sistemi olarak gösterilen, yüksek verimliliğe sahip bu cihazlara, güneş enerji sistemleri entegre edilerek enerji tasarrufu elde edilebiliyor.

Vecta buluşu Philips`i bile ayağına getirdi!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
Enerjide %80 tasarruf iddiasıyla ortaya çıkmaları tam anlamı ile bir fırtına yaratt. Piyasanın lideri UFO sert bir tepki gösterdi. Ancak Vecta buluşunun dünya devlerinin bile ilgisini çektiği belirtiliyor.UFO, bu habere çok kızacak!

Vaillant Group ve Demirdöküm küresel fuarda...

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Vaillant ve Demirdöküm, 2007`deki birleşmelerinden sonra ilk kez bir uluslararası fuara katıldı. Bina, Enerji teknolojisi ve banyo ekipmanları fuarında vaillant ve demirdöküm yeni ürünlerini tanıttı. Vaillant ve Honda, müstakil evlerde kullanılmak amacıyla doğalgazla çalışan enerji-ısı bağlantısı tesisatı gerçekleştireceklerini açıkladı.

Sayaçlar tüketim miktarını SMS ile yollayacak

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Uzaktan Sayaç Okuma Sistemi anlık veri aktarımını sağlarken insan faktörünü ortadan kaldırıyor. Proje sayesinde anlık tüketim izleme ve üretim tahmini yapılabiliyor. Projenin en büyük ulusal kazanç noktası ise üreticilerin elde ettikleri fazla enerjiyi daha düşük bir fiyattan başka tüketicilere sunmasına imkan veren “Enerji Borsası”nın hayata geçmesine destek olması ve düşük maliyetle enerji elde edilmesine olanak sağlaması.

ALMANYA´DAKİ TÜRKLERE, TÜRKÇE ONLİNE ENERJİ TASARRUF KILAVUZU

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Almanya´daki en büyük göçmen grubu olan Türkler için anadilleri Türkçe ile yeni bir hizmet başlatıldı. Federal Çevre Bakanlığı tarafından desteklenen ve kamu yararına çalışan Co2 firması, başlattığı iklim koruma kampanyası çerçevesinde Türkler için Türkçe HeizCheck enerji tasarruf klavuzunu hizmete soktu.

VAİLLANT, DEMİRDÖKÜM´LE GÜÇLENDİ ŞİMDİ İNGİLTERE´Yİ ´GIDIKLAYACAK´

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Demirdöküm’ü alarak Türkiye’de güçlenen Almanya merkezli Vaillant Group Türkiye CEO’su Christoph Grosser, Vaillant Group Türkiye’nin 450 milyon Euro’luk cirosu 2015’te 1 Euro’ya ulaşacak. Türkiye; Almanya ve İngiltere’yi geçecek. İngiltere’yi gıdıklayacağız dedi.

SDÜ, daha az elektrik tüketimiyle daha çok enerji sağlayan kombi için çalışıyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Teknik Eğitim Fakültesi´nde daha az elektrik tüketimiyle daha çok enerji sağlayan ısıtıcının, aynı sistemle kombiye uyarlanması için çalışma başlatıldı.

SDÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Küçükkömürler, daha önce gerçekleştirdikleri daha az elektrik tüketimiyle yüksek ısı sağlayan sistemi kombi üzerinde uygulamaya başladıklarını söyledi.

Konutta merkezi ısınma bireysel ödeme dönemi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Aralık ayında başlayacak uygulama ile toplam bin metrekare üzerindeki binalarda merkezi ısınma zorunlu hale geliyor. Sistem, yüzde 30´a yakın tasarruf sağlıyor.

Bayındırlık ve İskân Bakanlığı´nın hazırladığı ´Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği´ ile aralık ayından itibaren ile toplam bin metrekare üzerindeki binalarda merkezi ısınma zorunlu hale geliyor.

Merkezi ısıtmada herkes yaktığı kadar ödeyecek

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Enerji Verimliliği Yasası ile 1000 metrekare ve üzerindeki binalarda kombi yerine merkezî ısıtma sistemi zorunlu hale geldi.

Buna göre, apartman sakinleri, yüzde 30 enerji tasarrufu sağlayan akıllı cihazları radyatörlerine takacak. Böylece, son aylarda doğalgaz ücretlerinden şikâyet edenler, ısındığı kadar fatura ödeyecek. Türkiye´de merkezî sistemle ısınan ve doğalgaz kullanan hane sayısının yaklaşık 1 milyon olduğunu belirten Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, apartmanda ortak kazan yanacağını, ancak herkesin kullandığı ısı kadar para ödeyeceğini belirtti. Isı gider paylaşımında daireler, metrekareye göre değil, harcadığı yakıt miktarına göre değerlendirilecek.

Güneş enerjili klima ve kombi geliyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Airfel Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hasan Önder, güneş enerjisiyle çalışan split klima, enerjisini güneşten alan ve hiç elektrik kullanmayan kombi üretimi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Önder, bu yılın üçüncü çeyreğinde Ar-Ge ve üretimi kapsayan bir ortaklık hedeflediklerini söyledi.

Yeni dik hava perdesi VENESSE, 2VV Comfort Heybetli ama sessiz.

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Yeni dik hava perdesi VENESSE, 2VV Comfort serisinin en yeni ve farklı ürünü. Bu hava perdesi yüksek performans, kullanım kolaylığı, enerji verimliliği ve en önemlisi düşük ses seviyesi talepleri göz önünde bulundurularak üretildi. Sonuç sınıfının en sessiz, en performanslı hava perdesi
Venesse Comfort kullanımı kolay ve yeni ses izolasyonu ile yüksek performansta dahi düşük ses seviyelerinde bir çalışma sağlayacak şekilde üretildi. 5.500 m3/saat hava debisinde 3 metre uzaklıktan en yüksek ses basıncı 55 dB (A) olarak ölçülüyor.

Sanko 2009´da Enerjiye 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Krize rağmen 2009`da enerjiye yatırım yapmayı planladıklarını söyleyen Sanko Holding Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, 2009`da enerjiye en az 150-200 milyon dolar yatırım yapacaklarını ifade etti.

2VV Hava Perdeleri yeni tasarım ve teknolojisiyle çok farklı.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
2VV Hava Perdeleri Temel, Tasarım, Endüstriyel ve Konfor Serleri başlığı altında hem tasarımsal hemde teknolojik olarak çok farklı bir Hava Perdesi gamını sahip olduğu farklı tasarım ve uygulanan yeni teknolojili ayrıntıları sayesinde tamamen benzersizdir.

Hem ürün grupları ve tektek ürün özelliklerini ayrıca tanıtım videosu ve Pdf kataloglarını incelemek için haberin devamını okuyunuz.

Enerji´de tasarrufun ipuçları

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
Enerjisini dikkatsizce harcayan, 120 metrekarelik bir evde yaşayan 4 kişilik ailenin, uygulayacağı basit önlemlerle yılda 1.650 TL kar edebileceği bildirildi.
Elektrik İşleri Etüt İdaresi (EİEİ) Tanıtım ve Bilinçlendirme Şube Müdürü ve Binalarda Enerji Verimliliğine Yönelik Toplum Bilincinin Artırılması (EnverIPAB) Projesi Koordinatörü Sebahattin Öz, tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye´yi de etkileyen global ekonomik krizin, tasarrufu ön plana çıkardığını söyledi.

Radyatörlere takılan pay ölçer cihazları, kombideki gibi kullanma özgürlüğü ve tasarruf etme olanağı sağlıyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
Kullanma özgürlüğü ve tasarruf...
Merkezi sistemle ısıtılan binalarda radyatörlere takılan pay ölçer cihazları, daire sahiplerine kombideki gibi kullanma özgürlüğü ve tasarruf etme olanağı sağlıyor.
Tükettiği ısı enerjisinin yüzde 70´ini ithal eden, Türkiye, enerjiyi verimli kullanabilmek ve bu sayede tasarruf etmek amacıyla Enerji Verimliliği Kanun Tasarısı hazırladı.
Enerji Verimliliği Kanun Tasarısı´nın bir düzenlemesi de konutlardaki ısı verimliliğini sağlamaya yönelik. Bu amaç doğrultusunda yeni yapılan binalara ısı kimlik belgesi verilmesi zorunlu tutulacak. Bu kimlikte binanın, enerji kullanımı ve enerji tasarrufuna yönelik özellikleri yer alacak. Bina ısı kimlik belgesi, eski yapılara ise 10 yıl içinde aşama aşama verilecek.

Verimli ısınma için Airfel´den altın öneriler

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Önümüz kış Yine en verimli, uygun, tasarruflu ısınmanın yollarını arayacağız. Belki yeni ısınma araçları deneyecek, sahip olduğumuz ısı kaynaklarının bakımını yaptıracak, verimini artırmanın yollarına bakacağız. Isınma konusunda bilinçli davranmak, ısıtacağımız mekanların özelliklerine hakim olmak ve buna uygun ısı kaynağını seçmek şart. Alacağımız küçük önlemler bütçemize, ısınırken çevre üzerinde bıraktığımız etkiyi en aza indirmemize büyük katkılarda bulunabilir. İşte ısıtma sektörünün önde gelen kuruluşlarından Isısan’ın Isıtma sistemlerinde öncü markası Airfelden soğuk kış günlerine hazırlananlara altın öneriler:

Neden yoğuşmalı kombi tercih edilmelidir? (AIRFEL)

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
HASAN ÖNDER
Airfel Genel Müdürü
Küresel ısınmanın etkileri ekvatordan kutuplara kadar dünyanın her yerinde önemli derecede hissediliyor. Su ve enerji kaynaklarının azalma tehlikesine karşı alınabilecek önlemler devamlı tartışılıyor.
Bu çerçevede evlerimizde kullandığınız beyaz eşyalar, banyo ve mutfak aksesuarları, kombi ve klimalar su ve enerji tasarrufunda çok önemli yer tutuyor. Artık bu ürünlerin güzel görüntülerinin yanı sıra daha az su ve elektrik harcayarak aynı fonksiyonu sağlamalarına dikkat ediliyor. Aynı zamanda azalan faturalar bütçemize katkı sağlıyor. Bu noktada yoğuşmalı kombiler öne çıkıyor
Yoğuşmalı kombiler duman gazı içindeki su buharını yoğuşturarak ve baca gazı sıcaklığını düşürerek ilave verim artışı ve enerji kazandıran kombilerdir. Bu kombilerin en önemli özelliği az enerji tüketmeleridir;

Neden yoğuşmalı kombi tercih edilmelidir? (Baymak)

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
Dr. MURAT AKDOĞAN
BAYMAK Yönetim Kurulu Başkanı
Dünyamızdaki enerji kaynaklarının doğru kullanımı, modern toplumların gerçek bir sorunudur. Hayatımız ve refahımız için enerji üretirken, daha rasyonel ve verimli kullanımını özendirmediğimiz takdirde yakın gelecekte tükenecek olan doğal kaynakları kullanmaktayız. Bu bağlamda kombi pazarında yoğuşma teknolojisi, enerjinin rasyonel kullanımı yönünde atılan en büyük adımlardan biridir.
Yoğuşma, sıcak kullanım suyu ve ısıtma suyu elde etmede kullanılan teknolojideki en son yeniliktir. Isıtma cihazlarının ürettiği atık gazlarda hissedilen enerjinin yanında bir de gizli enerji bulunmaktadır.

Neden yoğuşmalı kombi tercih edilmelidir? (Ariston)

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
LORENZO CANTARİNİ
MTS Ariston Ülke Müdürü
Yoğuşmalı kombilerin çalışma prensibi normal hermetik cihazlar gibidir. En önemli farkları ise yoğuşmalı kombilerde sıcak baca gazlarının içersindeki su buharı yoğunlaştırılarak gizli enerji sisteme geri kazandırılır. Böylece bacadan çıkan atık gaz sıcaklığı 40 0C’lere düşmüş olur ve bacadaki gizli enerjiden %10’a varan tasarruf elde edilir. Bununla birlikte yoğuşmalı kombilerin özel ön hava karışımlı premix tasarımı ile baca ve dış gövde kayıpları %9’dan %2’ye düşürülmüştür. Yoğuşmalı kombi kullanılan düşük sıcaklıklı bir sistemde (yerden ısıtma gibi) normal kombilere gore %35’e kadar eksta bir tasarruf sağlanır.

Neden yoğuşmalı kombi tercih edilmelidir? (E.C.A.)

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , ,
CAHİT KÖSE
ECA EMAS Şirket Müdürü
E.C.A.’dan tüketicilere “yıllarca tasarruf” sağlayabilecekleri ürünler…
Gelecek kavramından yola çıkarak geliştirdiği enerji tasarruflu ürünleriyle E.C.A, kıt olan enerji ve su kaynaklarının korunmasına çözümler geliştirirken, bu ürünlerle aile bütçesine ve ülke ekonomisine de katkı sağlamayı hedefliyor. Elginkan Topluluğu Isı Grubu’nun Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen küresel ısınmaya karşı enerji tasarrufu sağlayan “Akıllı E.C.A. Kombisi” ile yılda yüzde % 20 enerji tasarrufu sağlanıyor. E.C.A. termostatik radyatör valflerinin sağladığı ısı tasarrufu ise %30.

Dünya Yozgatlı Talat Mollaoğlu`nun icadı olan EKO66 cihazını konuşuyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Akaryakıt zamlarını tartışan dünya Yozgatlı Talat Mollaoğlu`nun icadı olan EKO66 cihazını konuşuyor. Yüzde 30 tasarruf yapan cihazı 27 ülkeye pazarlayan Mollaoğlu sırrını anlattı.

Ülkemizde ise, en kolay verginin sağlandığı akaryakıt fiyatları da can yakıyor. 3.5 YTL`ye çıkan benzin ve ona yaklaşan dizel yakıtı otomobil sahiplerini olduğu kadar, çiftçimizi de, esnafımızı da zor durumda bırakıyor. Sadece benzin fiyatlarının yükselmesi sebebiyle otomobil satışları düşerken, bu sektörden ekmek yiyen onbinlerce kişi de mağdur oluyor. Petrol ithalatçısı ülkeler ve araba şirketleri bu konuya çözüm bulmaya çalışırken Türk Mucit Talat Mollaoğlu`nun geliştirdiği EKO66 isimli cihaz ile, akaryakıt tüketiminde yüzde 10 ila 30`a varan tasarruf sağlayabiliyor.

Isı yalıtımı ile ısıtma giderleri ortalama yüzde 50 azalıyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yakıt faturanız cebinizi yakmasın!
Türkiye’deki binalarda enerjinin yüzde 82’si ısıtma için kullanılıyor ve binaların ısıtmasında kullanılan bu enerji, harcanan toplam enerjinin yüzde 26’sını oluşturuyor. Enerji ihtiyacının yüzde 70’ini ithal enerji ile karşılayan Türkiye’de, binaların ısıtılması amacıyla tüketilen enerjinin azaltılması acil olarak planlanıyor. Bu tüketimi azaltmak için de başta ısı yalıtımı olmak üzere birçok önlem bulunuyor.

Isı yalıtımı ile ısıtma giderleri ortalama yüzde 50 azalıyor. Doğalgazın her geçen gün zamlandığı, havaların da giderek soğuduğu şu günlerde ısıtmada sağlanacak tasarruf büyük önem kazanıyor.

Akılcı bir tüketimle doğalgaz çok daha ucuz ve ekonomik kullanılabiliyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Akılcı bir tüketimle doğalgaz çok daha ucuz ve ekonomik kullanılabiliyor. TMMOB Makine Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı İsmail Özkarakaya, doğal gaza son gelen zamlarla birlikte vatandaşların şimdiden faturaları nasıl ödeyeceklerini düşünmeye başladığını söyledi.

Dünya üzerinde birincil enerji kaynaklarının hızla tükenmesi üzerine gelişmiş ülkeler başta olmak üzere, tüm ülkelerin enerji ihtiyaçlarını kontrol altına alma ve enerjiyi etkin kullanma yöntemleri geliştirdiğini ifade eden Özkarakaya, Ülkemizde de enerji tüketimi her geçen yıl artmaktadır.

Alman kökenli De Dietrich duvar tipi yoğuşmalı kazanlar, kullanıcısına yıllarca yüksek verimin garantisini sunuyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Dünya ısı sektörünün lider markası Alman kökenli De Dietrich duvar tipi yoğuşmalı kazanlar, kullanıcısına yıllarca yüksek verimin garantisini sunuyor. 2004 yılından bu yana Elginkan Topluluğu’nun ısı grubu şirketi olan Emas’ın distriütörlüğünü yaptığı De Dietrich markalı kazanlar, yüksek verimliliğin yanı sıra kullanıcısına yüksek oranda enerji tasarrufu sağlıyor.

1684 yılından bu yana De Dietrich, ısıtma, enerji yönetimi ve mühendislikteki liderliği ile dünya çapında bir üne sahip bulunuyor. Dünya çapında binlerce memnun müşterisiyle De Dietrich, ısıtmanın güven üzerine inşa edilen gücünden yararlanıyor.

Airfel Hava Perdesi Isıtıcılı ve Isıtıcısız

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
İç ortamınızdaki havayı dört mevsim içeride tutarak konfor ve enerji tasarrufu sağlar.
Toz, nem, koku, çeşitli haşereler ve hızlı hava değişimlerinden sizi koruyarak sağlıklı bir ortam sunar.

Mağazalar, Marketler, Oteller, Restaurantlar, Showromlar, Kuyumcular, Bankalar, Sağlık Merkezleri, Hava Alanları vb...

Airfel Hava Perdesinin Özellikleri:
Enerji Tasaruufu
Sessiz Çalışma
Kolay Montaj
Uzaktan Kumanda
Isıya Dayanıklı Yanmaz Fan
Uzun Ömürlü Motor
Hava Yönlendirme Kanalı
Özel İmal Edilmiş Hava Perdesi Fanı
Isıtıcılı Hava Perdesi
Isıtıcısız hava Perdesi

Klima hakkında bilmek istediğiniz herşey

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Klimalar insanların daha rahat ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. Konutlardan araçlara, işyerlerinden eğitim mekanlarına kadar tüm alanlarda kullanılmaktadırlar.

Klima artık lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç duyulan bir cihaz olmuştur. Bunu oluşturan ana etken gelişen teknoloji ile bütünleşen klimalardan daha az enerji ile daha fazla verim alınmasıdır.

Isıtma ve soğutma sistemleri öncüsü Airfel bu yaz minik kullanıcılar için tasarladığı yeni klimaları satışa sundu.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Isıtma ve soğutma sistemleri öncüsü Airfel bu yaz minik kullanıcılar için tasarladığı yeni klimaları satışa sundu. Airfel çocuk odaları için özel olarak tasarladığı Çocuk Odası Kliması´nı satışa sundu.

Klima tamamen Türk tasarımcılar ve mühendisler tarafından Hendek tesislerinde geliştirildi. Klimalar da dünya standartları yüksek enerji verimliliği dikkate alındı (A sınıfı enerji) ve tamamen antibakteriyel plastik malzemeden üretildi.

Firma açıklamasında şunları belirtiyor: Özel tasarımlı son teknoloji ürünü Çocuk Odası Kliması” nı aileler çocuklarının odalarında güvenle tercih edebileceği bir ürün.

Hem A enerji sınıfından hem de ekonomik işletim sistemine sahip olan yeni Bosch klimalar

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Hem A enerji sınıfından hem de ekonomik işletim sistemine sahip olan yeni Bosch klimalar, sıcaktan bunalmaya son verirken, ayrıcalıklı özellikleriyle enerji tasarrufu sağlıyor ve çevreyi koruyor. ‘Yaşam için teknoloji’ üreten ve tüketicilerine her zaman güvenebilecekleri çözümler sunan Bosch, yaz aylarında serinlerken, çevreyi korumayı ihmal etmeyenler için çok özel bir model olan A enerji sınıfından Bosch B1ZMA/I 12005 klimayı öneriyor.

A enerji sınıfı Bosch B1ZMA/I 12005 klimanın öne çıkan bir diğer özelliği ise ekonomik işletim sistemine sahip olması. Soğutma, ısıtma ve Auto (otomatik) konumlarında ekonomik düğmesine basıldığında klima, fan hızını otomatik olarak kontrol ediyor.

Arçelik, hem soğutma hem de ısıtma yapan, A enerji sınıfı “Artcool Frame Klima” ürün serisini tüketicilerine sundu.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Arçelik, hem soğutma hem de ısıtma yapan, A enerji sınıfı “Artcool Frame Klima” ürün serisini tüketicilerine sundu. Arçelik Artcool Frame klimalar; küresel ısınma sebebiyle mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların yaşandığı yaz aylarında kapalı mekanların vazgeçilmezi olarak artık sadece fonksiyonlarıyla değil, dekoratif olarak da yer almaya başlayacak.

Tüketiciler; görsel olarak bir çerçeveyi andıran “Arçelik Artcool Frame” klimaların ön yüzüne diledikleri resim ya da fotoğrafları yerleştirmek kaydıyla, bu ürünü kişiselleştirerek yaşadıkları mekanları daha da güzelleştirebilecekler.